hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En İyi Vampir Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Vampir Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En İyi Vampir Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Vampir Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  expand

  Vampir atası Dracula'nın filmlerinden, sonraki tüm vampir nesillerini konu alan filmlere kadar fantaziden korkuya, dramadan bilim kurguya uzanan, kan kırmızısı bir tür. Bu vampir filmografisine geçmeden önce vampirler kimler sorusuna cevap verelim. Onlar basitçe mitolojik veya folklorik varlıklardır, yaşamı diğer varlıkların yaşamsal özüyle, normalde kanla beslenmeye bağlıdır. 18. yüzyılın başlarında, vampirizmle ilgili birçok efsanenin dolaştığı Doğu Avrupa ve Balkanlar'daki batıl inançların etkisiyle popüler hale geldi.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aşağıda en iyi vampir ve vampir temalı filmlerin bir listesi, son filmleri göz önünde bulundurarak ve geçmiş yılların tüm siyah beyaz film prodüksiyonlarını dışarıda bırakıyor.

  1.Girmeme İzin Ver İMDb 8.0

  Akranları tarafından zulüm gören ve yalnız bir davranışa sahip bir çocuk, kısa süre önce evinin yanına taşınan yine 12 yaşındaki genç Eli ile tanışır. Kızın gelişiyle küçük kasabada garip kayıplar meydana gelir. 

  2..Bakjewi İMDb 7.1

  Genç bir rahip Afrika'ya bir yolculuğa çıkar ve geri döndüğünde, başka bir kimliğe bürünmesine yol açacak bedensel dönüşümlerden geçecektir. Güney Kore'de çok özel ve ilgi çekici atmosferlerle çekilmiş bir vampir filmi.

  3.Efsaneyim İMDb 7.1

  Ünlü Amerikalı aktör Will Smith ile mükemmel bir film. Bir kazanın ardından tüm dünya nüfusu yok olur. Hayatta kalan son kişiler kendilerini insan kanına susamış tehlikeli mutantlardan korumak zorunda kalacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  4. 30 Gün Karanlık İMDb 7.0

  Alaska'nın ücra kasabası Barrow'da geçen bu son derece popüler vampir korku filmi için beş yıldız. Bu yerde kışın gece çöker ve otuz gün sürer.

  5.Bizans İMDb 7.0

  İki kadın bir sahil kasabasında terk edilmiş, yıkık bir otelde konukseverlik buluyor. İki kadın iki asırlık oldukları ve insan kanıyla beslendikleri için tam olarak genç değiller.

  6.Styira İMDb 6.9

  Yalnız ve içe dönük bir genç ile çok genç, bilinmeyen ve gizemli bir kız arasındaki yoğun ilişkiyi konu alan dramatik bir korku filmi.

  7. What We Do in the Shadows İMDb 6.9

  Komik ve esprili bir vampir korku komedisi. Viago, Vladislav, Deacon ve Petyr çok farklı yaşlardaki dört vampirdir ve Yeni Zelanda'nın şu anki başkenti Wellington'da yaşarlar. 

  8.Alacakaranlık İMDb 6.9

  Genç bir kız yeni bir şehre taşınır ve olağanüstü fiziksel yeteneklere sahip genç bir adam olan Edward ile tanışır. Yakında bunun vampir bir aile ile yaşayan modern bir vampir olduğu anlaşılacaktır. 

  9.Bram Stoker's Dracula (1992) İMDb 6.9

  Kont Drakula, Kont Vlad III hakkında bir film. Karısı Elizabeth'in intiharının ardından seçilen kadını aramak için Victoria Londra'sına gider. Birinci sınıf oyuncularla harika bir vampir filmi.

  10.Vampirle Röportaj İMDb 6.5

  Brad Pitt ve Tom Cruise gibi iki büyük kahramanın yer aldığı mükemmel bir Hollywood vampir filmi. Film, iki yüzyıllık zengin ve lanetli toprak sahibi vampir Louis De Point Du Lac'ın hikayesini anlatıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  11.Underwold İMDb 6.5

  Her zaman iki karşıt grubun çatıştığını gören ilk film, vampirler ve kurtadamlar, iki türden sadece birinin hayatta kalması gereken gizli bir mücadele sürdüren iki farklı ırk. 

  12.The Revanant İMDb 6.3

  Ölümünden sonra bir "intikam" olarak hayata dönen, bir zombi ve bir vampir arasında çaresizce gerçek kana ihtiyaç duyan bir tür melez olan Bart'ın hikayesini anlatan bir korku komedisi. vücudunun sürekli ayrışmasını engellemek için.

  13.Bir Kız Gece Evde Tek Başına İMDb 7.1

  En azından coğrafi ortam ve anlatım tarzı açısından çok orijinal vampir filmi. Uyuşturucu satıcıları, pezevenkler, fahişeler, uyuşturucu bağımlıları, transseksüeller ve daha fazlasından oluşan, karanlık bir şehrin ortasında vampirlikten muzdarip genç bir İranlı kızın hikayesini anlatıyor. 

  14.Ay Çocuğu İMDb 7.0

  Bir Japon şehri olan Sopporo'da geçen bir vampir hikayesi, Japonya'nın ekonomik kriz yaşamasından sonra farklı milletlerden çeteler arasındaki çatışmalara sahne olan bir kasaba.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  15.Drakula Undond İMDb 6.9

  Genç prensin Osmanlı İmparatorluğu'na karşı yapması gereken bir savaşı anlatan vampirlerin ilki Kont veya Prens Vlad hakkında bir film. Kara büyülü güçler, savaşlar ve çatışmalar, garip yaratıklar bu Fantezinin büyük vampir hakkındaki bileşenleridir.

  16.Stake Land İMDb 6.7

  Bu, tüm ülkenin bir vampirizm salgınıyla harap olduğu kıyamet sonrası bir Amerika'yı anlatan bir korku filmi. Şehirler terk edildi ve hayatta kalanlar vampirlerin gazabından kaçmak için ülkenin kırsal bölgelerinde toplanıyor.

  17.Underworld: Evolution İMDb 6.2

  Yeraltı Dünyası destanının ikinci bölümü, vampirler ve kurt adamlar arasındaki uzun süreli mücadele.

   Güzel kahraman Kate Beckinsale bir vampir olarak rolünde her zaman mevcuttur.

  18.Gece Nöbeti İMDb 6.2

  Yüzyıllar süren çatışmalardan sonra, Işığın güçleri ve Karanlığın güçleri (vampirler) bir anlaşmaya vardılar: Işığın güçleri günü, Karanlığın güçleri geceleri koruyacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  19.Yamyam Aşk İMDb 6.0

  Gerçekte vampirizm hakkında bir film değil, benzer bir şey var; kahramanların libidoda artış elde etmeyi amaçlayan bir araştırmacının deneyini takiben, yamyamlık fenomeninin başlangıcını bir yan etki olarak gördüğü bağlantı.

  20.Midnight Son İMDb 5.9

  Film, şiddetli yanıkların acısıyla kendini güneş ışınlarına maruz bırakmasını engelleyen nadir bir cilt hastalığı olan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Genç bir kadınla ilişkiye girdiğinde, kendisini desteklemenin tek yolunun insan kanı elde etmek olduğunu anlar. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow