Son Dakika

Ernest Hemingway Kimdir? Ernest Hemingway Kitapları Nelerdir?

A A

13.01.2022 - 14:56

Ernest Hemingway, Amerikalı romancı ve gazeteci olarak bilinmektedir. Eserleri ile birçok ödül almaya hak kazanmıştır. Kullandığı basit yazma tekniği ile ve sade üslubuyla tanınmaktadır. 1899 doğumlu olan yazarın bilinen birçok ünlü eseri bulunmaktadır. Özellikle 20. yüzyılda kurgu romancılığını etkilemiştir.

Ernest Hemingway Kimdir? Ernest Hemingway Kitapları Nelerdir?

 Ernest Hemingway Kimdir?

 Amerikalı yazar Ernest Hemingway tarafından yazılan eserlerin çoğu günümüzde Amerikan edebiyatının başyapıtları arasında bulunmaktadır. Eserleri için aldığı önemli ödüller bulunmaktadır. Ödüllerden birisi Nobel edebiyat ödülü bir diğeri ise Pulitzer ödülü olarak ifade edilebilir.

 Ernest Hemingway, oldukça değerli eserleri bulunan bir yazar olarak tanınmaktadır. İlk makalelerini okul yıllarında okul gazetesinde yayınlamıştır. Sonrasında ise bir gazetede muhabir olarak işe başlamıştır. Yazarın 1925-1929 tarihleri arasında en güzel eserlerini verdiği düşünülmektedir. Savaşların içinden gelen yazar olarak tanınan Ernest Hemingway birçok önemli esere imza atmıştır.

 Ernest Hemingway Kitapları Nelerdir?

 Ernest Hemingway tarafından yazılmış olan birçok eser bulunduğu bilinmektedir. Özellikle savaş döneminden sonra yazdığı eserleri günümüzde bile büyük bir öneme sahiptir.

Çanlar Kimin İçin Çalıyor?

Silahlara Veda

Ya Hep Ya Hiç

Günün İlk Işığında Gerçek

İhtiyar Balıkçı

Vatan Sana Ne Der?

İhtiyar Balıkçı

İzmir Rıhtımında ve Diğer Öyküler

Kadınsız Erkekler

Yaşlı Adam ve Deniz

Akıntı Adaları

İspanya Geceleri

Afrika'nın Yeşil Tepeleri

Güneş de Doğar

Askerin Dönüşü

Ernest Hemingway Hangi Akımın Temsilcisidir?

 Ernest Hemingway Amerikalı bir yazar olarak tanınmaktadır. Genel olarak savaş konulu eserleri ile bilinmektedir. Kayıp Nesil olarak bilinen edebi akıma bağlı olarak eserlerini yazdığı ifade edilebilir.

 Ernest Hemingway Neden Öldü?

 Ernest Hemingway, hayata tutunamayarak intihar eden yazarlar arasında yer almaktadır. Ölüm sebebi ise kendisini başından vurarak intihar etmesi olarak ifade edilebilmektedir. Yaşadığı şiddetli depresyonda bunda etkili olmuştur.