30 haftada 30 kilo verdi, kitabını yazdı: Bu Küçük Kitap Seni Zayıflatacak

30 haftada 30 kilo verdi, kitabını yazdı: Bu Küçük Kitap Seni Zayıflatacak

Makyaj ve ses sanatçısı Bernadette Fisers şişmandı. Dev gibiydi. Hatta morbid obez olmuştu. Tartıda 128 kiloyu gördüğünde bir karar verdi. Birlikte çalıştığı modellerin sağlıklı yaşam tüyolarını dinledi, araştırdı, yeni teknikler geliştirdi. Sonuçta sıkı bir diyete girerek 30 haftada, 30 kilo verdi; başarısının sırrını ise kitaplaştırdı.

 

Bernadette Fisers, Avustralyalı bir anne, saç ve makyaj sanatçısı. Moda ve güzellik dünyasında hedeflerine ulaşmayı başaran Bernadette Fisers, aynı şeyi bedeni konusunda ise yapamamıştı.

Tartıda 128 kiloyu gösteriyordu, Beden Kitle Endeksi ise 42'ye ulaşmıştı ki bu da morbid obez demekti. Karaciğer yağlanmış, diyabet olmasına ramak kalmıştı.

Sonra birlikte çalıştığı modellere sağlıklı yaşam  alışkanlıkları konusunda sorular sordu, tıbbi raporları araştırıp, işe yarar bir şeyler bulmaya çalıştı.

Yaptığı araştırmanın faydası olacağını görünce işe yarayacak tekniklerden bir kombinasyon oluşturdu.

İş bunu uygulamaya koymaya kalmıştı. Güvenilir, yapması kolay kombinasyonu kısa sürede uygulamaya başlayınca hızlı bir şekilde sonuç aldığını gördü. 30 haftada 30 kilo vererek inanılmaz bir rekora imza attı.

Ve bu deneyimini kilo sorunu olan insanlara rehber teşkil edecek bir eser oluşturdu: Bu Küçük Kitap Seni Zayıflatacak

Doğan Novus'tan çıkan kitapta 31 kuraldan bahseden Bernadette Fisers, bu kuralları her gün aksatmadan uyguladığını ifade ediyor ve "bu kurallar süper hızlı kilo vermemde bana yardımcı oldular" diyor.

İşte 31 kuraldan bazıları:

Bernadette Fisers'in kurallarından bazıları:

-Şeker tüketmiyorum.

-İşlenmiş gıdalar yemiyorum.

-Gazlı meşrubat ve meyve suyu tüketmiyorum.

-Fast Food yemiyorum.

-Gıda etiketlerini her zaman okuyorum.

-Akşam 19:00'dan itibaren yemiyorum, ertesi sabah saat 10:00'a kadar.

-Ligt veya az yağlı yiyecekleri almıyorum.

-Porsiyon miktarını makul tutuyorum.

Yazar Hakkında

Bernadette Fisers Avustralyalı bir anne, saç ve makyaj sanatçısı. 20 yıldan fazladır moda endüstrisinde olan Fisers tartıda 128 kiloyu görünce bir karar verdi. Fazla kilolarından kurtulmak için birlikte çalıştığı modellerden edindiği ipuçları ile okuduğu yüzlerce tıbbi araştırmayı birleştirdi ve zayıflamanın kitabını yazdı. Otuz haftada 30 kilo vermeyi başaran Fisers’in kitabı Bu küçük kitap Seni Zayıflatacak pek çok ülkeye satıldı.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS