99 Soruda Hayvan Hakları

99 Soruda Hayvan Hakları

99 Soruda Hayvan Hakları

Muhtaç ve sahipsiz bir hayvan görünce gündeme oturan hayvan hakları konusunda "99 Soruda Hayvan Hakları" adlı bir rehber kitap yayınlandı. HAYTAP Başkanı ve hayvan hakları savunucusu Av. Ahmet Kemal Şenpolat'ın sürdürdüğü mücadele boyunca en çok karşılaştığı soruları derlediği kitap, bu konudaki duyarlı insanlara yol gösterebilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat, hayvan hakları konusunda en önemli soruları "99 Soruda Hayvan Hakları" adlı kitapta derledi. Yıllardır hayvan hakları yasası için hukuki mücadele sürdüren Av. Şenpolat, bu süreçte en çok çözüm ürettikleri soruları herkesle paylaştı.

Bu sorular zaman içinde HAYTAP'a en çok sorulan sorulardan ortaya çıktı. HAYTAP 2004'te internet aracılığıyla ayakta durabilen bir oluşumdan bugün pek çok duyarlı insana yol gösterebilen bir sivil toplum örgütüne dönüşmüş, dolayısıyla tüm bu süreç kitaba yansımış.

Kitapta, aç ve soğukta kalan sokak hayvanlarını doyurmak ve barındırmaktan, barınak hayvanlarını sahiplendirmeye, yaralı hayvanları iyileştirmekten pet shop'ta hayvan satışını önlemeye kadar vicdan sızlatan pek çok duruma dair soru ve yanıt yer alıyor.

En çok satan kitaplar

Son soruyu okur soracak

Aynı zamanda Cnnturk.com yazarı olan Av. Şenpolat, bu kitapla birlikte eğitimli ve donanımlı hayvan hakları savunucularını yetiştirmeye de katkı sağlamayı umuyor. Kitapta 99 soru var, 100. olacak son soru ise belki de okurun kendini sorgulayıp yanıt araması için ucu açık bırakılmış.

99 Soruda Hayvan Hakları kitabının satışından elde edilen gelirin ise HAYTAP projelerine aktarılacak.

Kitapta yer alan sorulardan bazıları şöyle:

* Şiddet uygulanan bir hayvan gördüğümde ne yapabilirim?
* Komşum evcil hayvanımı belediyeye şikayet etmiş. Ne yapmalıyım?
* Hayvan haklarını savunan biri vejetaryen olmak zorunda mıdır?
* Hayvana tecavüz etmek ile kapalı alanda sigara içmek aynı şekilde mi değerlendiriliyor?
* Hayvanları hayvanseverlerden bile koruyan bir yasa mümkün mü?
* Sokaktaki kediye eziyet edenle, evindeki kediye eziyet edene verilen ceza gerçekten farklı mı?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı