Ataol Behramoğlu ve dostları 'Ne Çok Hain' ile sahnede

Ataol Behramoğlu ve dostları 'Ne Çok Hain' ile sahnede

Usta şair Ataol Behramoğlu'nun son kitabı "Ne Çok Hain", Meltem Cumbul ve Levent Üzümcü'nün sunacağı bir etkinlikle okurlarıyla buluşuyor. Genco Erkal, Rutkay Aziz, Orhan Aydın, Tuna Kiremitçi gibi sanatçıların da katılacağı gecenin konukları arasında Gezi Anneleri de yer alıyor. Ali İsmail Korkmaz ve Berkin Elvan'ın anneleri Emel Korkmaz ile Gülsüm Elvan da gecede, şairin "Gezi Onurumuzdur" adlı şiirini okuyacaklar. Etkinlikte Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da bir şiiri seslendirecek.

Ataol Behramoğlu yaşamakta olduğumuz dönemin ürünü toplumsal içerikli yeni şiirlerini, bunların en çok yankı uyandırmış olanlarından birinin adıyla; "Ne Çok Hain" adı altında topladı.

Yurdun üstünde esmekte olan "Kara Rüzgâr"ların eleştirisiyle başlayıp "Gezi Onurumuzdur"la süren, Adalet Yürüyüşü'ne adanmış dörtlüklerle "ağır yara almış vatan"ı savunmaya çağıran şiirler, bir yazınsal ürün olmanın ötesinde topluma tutulmuş bir ayna ve bir yurtseverin kaygı dolu seslenişleri niteliğinde.

Tekin Yayınevi tarafından yayımlanan "Ne Çok Hain" bir hesaplaşma, sanatın diliyle bir başkaldırı manifestosu…

Tekin Yayınevi'nin organizasyonuyla, Kadıköy Belediyesi'nin ev sahipliğinde 6 Ocak Cumartesi, saat 15:00'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenecek etkinlik Meltem Cumbul ve Levent Üzümcü'nün sunumuyla başlayacak.

Genco Erkal, Rutkay Aziz, Ebru Saçar, Orhan Aydın, Tuna Kiremitçi, Sanatçılar Yürüyor Platformu'na piyanoda Selçuk Korku eşlik edecek. Haluk Çetin gitarıyla Behramoğlu'nun bestelenmiş şiirlerinden bir sunum yapacak. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun da şairin yeni şiirlerinden birini okuyacağı "Ne Çok Hain" etkinliği Gezi Annelerinin sahne alması ile devam edecek. Behramoğlu'nun kitabında yer alan "Gezi Onurumuzdur" adlı şiir, yitirilen gençlere bir ağıt niteliğinde. "Gezi Onurumuzdur" şiirini gecede Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz ve Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan okuyacak. Etkinlik, Ataol Behramoğlu'nun yeni şiir kitabını imzalamasıyla son bulacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS