Aysel Gürel'in bilinmeyen şiirleri 'Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam'da

Aysel Gürel'in bilinmeyen şiirleri 'Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam'da

Arama motoru Google'un Türkiye'den açılan sayfalarda 89. yaşını "doodle" adı verilen grafikle kutladığı ünlü şarkı sözü yazarı ve şair Aysel Gürel'in yüz bin sayfayı bulan el yazması metin, şiir ve sözlerinden oluşan seçki yakında Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam adıyla kitaplaşacak.

Tekin Yayınevi'nden çıkacak kitapta Aysel Gürel'in bilinmeyen şiirleri,mektup ve yazıları yer alacak.

Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam, Aysel Gürel'in şiir sandığındaki yüz bin sayfalık el yazması metin, şiir ve sözlerden seçilerek derlendi.

Tekin Yayınevi'nin okurla buluştuacağı Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam'ın raflarda yerini alacağı tarih de Aysel Gürel'in hayata gözlerini yumduğu 17 Şubat.

Denizli Sarayköy'de 7 Şubat 1929'da doğan ve 17 Şubat 2008'de hayata gözlerini yuman Aysel Gürel, 79 yıllık yaşamına Türk pop müziğinde hit olmuş pek çok şarkının bestesinin yanı sıra, yirmi binin üzerinde şarkı sözü sığdırdı. Yazdığı şarkı sözleri hala bestelenen ve pop müziğin beslendiği önemli bir kaynak olmayı sürdüren Gürel'in şarkıları Sezen Aksu, Nükhet Duru, Ajda Pekkan, Nilüfer, Zerrin Özer, Bülent Ersoy, Mazhar Fuat Özkan, Tarkan, Burcu Güneş, Yonca Evcimik, Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi, Muazzez Ersoy, Coşkun Sabah, Selda Bağcan, Harun Kolçak, Sibel Can ve daha onlarca sanatçı tarafından seslendirildi. Yeşilçam'ın pek çok filmi de hafızalara Aysel Gürel'in sözünü yazdığı ve besteleği şarkılarla kazındı.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS