Cemre Birand: Memoş'lu Yıllar

Cemre Birand: Memoş'lu Yıllar

Cemre Birand, 5 yıl önce hayatını kaybeden duayen gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand'ın ölüm yıldönümünde "Memoş'lu Yıllar" adlı bir kitap çıkarttı.

Mehmet Ali Birand'ın ölümün ardından 2016'da "Memoş'a Sözüm Vardı" kitabını hazırlayan Cemre Birand, eşinin ölüm yıl dönümünde bu kez Doğan Kitap'tan "Memoş'lu Yıllar" adı altında bir kitap çıkarttı.

Cemre Birand, kitabının ön sözünde, "2016 yılında Memoş'a Sözüm Vardı kitabı basıldığında, içimde bir kitap daha olduğunu hissediyordum. Mehmet Ali ile kırk küsur yılık beraberliğimizde başımızdan çok olaylar geçmişti; onların, evliliğimizin unutulmasını istemiyordum. Daha anlatacak çok şeyim vardı. Ekranların Mehmet Ali Birand'ı değil, benim "Memoşumu" anlatmak istiyordum.

Bir de Umur'un, "Niye bu kadar şımartıyorsun? Niye her istediğini yapıyorsun?" sorularının cevabını vermek istedim.

Ümit ederim ki Umur bu kitapla tatmin olur. Babasının, hatalarıyla, güzellikleriyle ne müthiş bir insan olduğunu görür. Çünkü ikisinin de birbirlerinden keyfi alacak vakitleri olmadı... Mehmet Ali çalışıyordu, Umur büyümmeye çalışıyordu... Memoş'lu Yıllar, onun "aşkımızın meyvesi" Umur'undur..." sözleriyle anlatıyor.

Bültenden

Onu ilk gördüğümde gözüm hiç tutmamıştı.

Gür siyah saçları, sakalı ve bıyığı vardı. 

Burnu da boksör burnu gibi çarpıktı.

Gülünce dişlerinin de çarpık olduğunu fark ettim... 

Gözümün tutmadığı bu adamı

kalbimin hiç bırakmamacasına

tutacağını bilmiyordum tabii henüz...

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS