Cesur Şövalye Sör Yeşil Benek

Cesur Şövalye Sör Yeşil Benek

Cesur Şövalye Sör Yeşil Benek

Şövalye olmaya özenen minik kurbağanın macerasını anlatan Cesur Şövalye Sör Yeşil Benek, Pearson Çocuk Kitapları tarafından yayınlandı. Anna Kemp ve Sara Ogilvie yine ezberlerin dışına çıkan, kalıpları kıran minik kahramanları anlatıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çok ama çok küçük, bezelye tanesi kadar bir kurbağa. Bedeni ne kadar küçükse, kahraman olma isteği o kadar büyük... Kendince bir çözüm buluyor; bir prensesi kurtaracak, prensesten teşekkür öpücüğünü alıp gürbüz bir şövalyeye dönüşecek.

işte bizim minik kurbağa ya da "Cesur Şövalye Sör Yeşil Benek" bu planla kurtaracak bir prenses aramak için yola çıkıyor. Buluyor bulmasına. Ama sorun çok büyük; ya her prenses kurtarılması gerekmiyor, kendini koruyabiliyorsa? İşte hikaye bunu anlatıyor. Aslında Anna Kemp ve Sara Ogilvie'nin diğer kitapları Gergedanlar Krep Yemez ve Köpekler Bale Yapmaz da bunu anlatıyordu. Hayatta her şey bizim kabul ettiğimiz kalıplarla işlemek zorunda değil, bazı gergedanlar krep yiyebilir, bazı köpekler bale yapabilir ve elbette bazı prensesler kendilerini koruyabilir.

Prensesten iki mesaj birden

Hikayedeki prenses iki mesaj birden veriyor. Biri şu prensesler ejderhalarla başa çıkabilir ve kendini koruyabilir. Diğeri de küçük ya da büyük herkesin kahraman olabileceği; şövalyelik, güç ve cesaret boyda değil kalptedir...

Pearson Çocuk Kitapları'nın yayınladığı kitabın çevirisi Melike Hendek'e ait. 3-8 yaşa hitap eden Sör Yeşil Benek, pek çok okul öncesi kitabı gibi; yani okul öncesi çocuklara bir yetişkin okuyabilir, okumayı öğrenen çocuklar için ise iyi bir başlangıç kitabı olabilir.

Cesur Şövalye Sör Yeşil Benek
Anna Kemp - Sara Oglivie
Çeviri: Melike Hendek
Pearson Çocuk Kitapları