İzmir Kitap Fuarı'na akın

İzmir Kitap Fuarı'na akın

İzmir Kitap Fuarı'na akın

TÜYAP 17'nci İzmir Kitap Fuarı, yağmura rağmen binlerce İzmirliler'in akınına uğradı.

İzmirli kitapseverler, girişi ücretsiz fuarda, indirimli kampanyaların yanı sıra sevdikleri yazarlarla sohbet etme ve kitaplarını imzalatma fırsatını buldu. Fuarda yoğunluğun en fazla yaşandığı stantların başında, 2 numaralı holdeki Doğan Kitap geldi. 22 Nisan'a kadar sürecek fuarda, ziyaretçiler, Doğan Kitap stantında sevdikleri yazarlarla da buluşacak.

İnönü maketi güldürdü

Fuar'da Sosyal Demokrasi Vakfı tarafından açılan stantta, 2007 yılında vefat eden bilim adamı, SHP Genel Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yapan Erdal İnönü'nün, Bedri Koraman, Tan Oral, Nehar Tüblek'in de aralarında bulunduğu karikatüristlerin çizdiği karikatürleri ilgi gördü. İnönü'nün üzerinde kendi gözlüğü bulunan maketi de ziyaretçilerin dikkatini çekti. Birçok ziyaretçi İnönü'nün maketi ile fotoğraf çektirdi, karikatürlerine güldü.
TÜYAP İzmir Kitap Fuarı'nda yazar Aynur Tartan da okurlarıyla imza gününde buluştu. "Bak Mutfakta Kim Var" adlı yemek kitabından sonra yazdığı ikinci kitabı "Bak Mutfakta Hayat Var" ile büyük ilgi gördü. Aynur Tartan kitabını okurları için imzaladı. İçinde Türkiye'nin ünlü sinema ve tiyatro sanatçıları ile siyasetçilerin yemek tariflerinin yer aldığı iki kitap da lezzet kültürüne önem verenlerin beğenisini topladı. Kitap tutkunları, Doğan Kitap standında kitaplarını imzalayan Aynur Tartan'la sohbet etme olanağı da buldu. Aynur Tartan CNN TÜRK'te "Burada Hayat Var" programını da hazırlayıp sunuyor.
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber