Kök Hücre Diyalogları: Tıbbın Sınırlarında Felsefi ve Bilimsel Arayışlar

Kök Hücre Diyalogları: Tıbbın Sınırlarında Felsefi ve Bilimsel Arayışlar

Sheldon Krimsky, "Kök Hücre Diyalogları: Tıbbın Sınırlarında Felsefi ve Bilimsel Arayışlar" adlı kitabında, kök hücre dünyasının bilinmezlerine ışık tutuyor.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Tıp ve Bilim Felsefesi kategorisinde Kök Hücre Diyalogları: Tıbbın Sınırlarında Felsefi ve Bilimsel Arayışlar kitabını yayımladı.


Tufts Üniversitesi'nde çevre ve biyoteknoloji profesörü Sheldon Krimsky tarafından kaleme alınan ve Ebru Kılıç tarafından çevirisi yapılan kitap, kök hücre dünyasının bilinmezlerine ışık tutuyor.


Kitap, "İnsanlığın yararına bile olsa araştırma uğruna embriyoları tahrip etmeye hakkımız var mı? Gayriahlaki eylemlerden iyilik doğar mı? Bedenimiz üzerindeki mülki haklarımızın sınırı nereye uzanır? Onaylanmamış bir tedaviyi deneme özgürlüğümüz var mı?" gibi sorulara akıcı bir üslupla yanıt arıyor.


Biyolojinin yeni gözdesi kök hücreler bildiğimiz tüm tanımları ve sınırları zorlayan, yıkan ve yeniden yapan oluşumlara dikkat çekiyor. Kök Hücre Diyalogları'nda Sheldon Krimsky, okuru, felçlilerin yürümeye başlayacağı, kanserin tedavi edileceği, erkeklerin kadınsız, kadınların erkeksiz üreyebileceği, hastalıklara çarenin kendi hücrelerimizden geleceği bu dünyada sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS