Çocuklara Roma, Mısır ve Yunan uygarlığını anlatan kitaplar

Çocuklara Roma, Mısır ve Yunan uygarlığını anlatan kitaplar © Shutterstock

Çocuklar, tarihin en merak uyandıran zamanlarını maceralı öyküler ve zengin bilgilerle keşfedecek. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan üç kitaplık "Geçmişin Büyük Halkları" serisinde, okurlar, geçmiş zamanlara doğru keyifli bir yolculuğa çıkacak. Romalılar, Yunanlılar ve Mısırlılar isimli üç kitaptan oluşan seride, antik kentlerin sokaklarında gezecek, o dönemin yaşantısına dahil olacaksınız.

Çocuklar geçmişin büyük halkları Roma, Mısır ve Yunan uygarlığını öykülerle keşfediyor. Kitap, tarihin büyük uygarlıklarının maceralı öykülerini anlatıyor.

Çocuk kitaplarına farklı bir soluk kazandıran Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) çocuk okurlarını bu kez keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan ve üç kitaptan oluşan Geçmişin Büyük Halkları serisinde, tarihin en merak edilen zamanları, maceralı öyküler ve zengin bilgilerle anlatılıyor.

Antik kentlerde dolaşın

Romalılar, Yunanlılar ve Mısırlılar isimli üç kitaptan oluşan seride, milattan önceki dönemlere doğru keyifli bir yolculuğa çıkılıyor. Maceralı öykülerle tarih eğlenceli bir yolculuğa dönüşüyor; o günler yeniden yaşanıyor, adeta antik kentlerin sokaklarında geziliyor, sosyal yaşama dahil olunuyor.

Tarihi eğlenerek keşfedin

Ayrıca her bölümün sonunda, öyküde geçen terimlerin açıklandığı ek bir bölüm bulunuyor. Buradaki açıklamaları okuyarak uygarlıkların sanat, ekonomi, askeri teşkilat, kültür ve toplum hayatı hakkında bilgi edinmek mümkün oluyor.

Toplam üç kitaptan oluşan Geçmişin Büyük Halkları serisindeki her bir kitabın konuları şu şekilde:

Romalılar

Eski Roma’da, bir hırsızlık olayının yaşandığı villada genç çırak Numerio. Numerio, masum olduklarını kanıtlamayı ve suçluyu bulmayı çalışacaktır.

Yunanlılar

Antik Yunan’da, genç Olimpiyat koşucusu Andrippo. Andrippo ve onun acımasız rakibi Spartalı.

Mısırlılar

Eski Mısır’da, genç zanaatkâr Sabu. Sabu, kendisini ve bir hırsızı firavunun gazabından korumaya çalışacak.

Christian Hill

1967’de Milano’da doğdu. Havacılık Mühendisliğinden mezun oldu ama hiç mühendislik yapmadı. Onun yerine rol yapma oyunu ve simülasyon dünyasında çalıştı ve on yıldan fazla, aylık yayımlanan bir dijital fotoğraf dergisini yönetti. Öykülerinden biriyle bir edebiyat dergisinin düzenlediği yarışmayı kazandıktan sonra, büyük tutkusu “yazma”ya daha çok zaman ayırmaya karar verdi. 2013 yılından itibaren çocuk kitaplarına odaklandı, çok sayıda çocuk kitabı yazdı ve yakın zamanlarda senaryo çalışmaları oldu. Hill, eşi, iki kızı ve köpeğiyle Milano’da yaşamaktadır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS