hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Roman tadında bir ''Güneş, Ay ve Rolling Stones'' öyküsü

  Roman tadında bir Güneş, Ay ve Rolling Stones öyküsü
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Tüm zamanların en efsanevi müzik topluluklarından Rolling Stones'un öyküsü yayınlandı. ''Güneş, Ay ve Rolling Stones'' adlı kitabı 90’larda, müzik sevdalısı gencecik bir muhabirken turnelerine katılıp efsaneyi bizzat yaşayan gazeteci, yazar Rich Cohen kaleme aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Domingo Yayınevi, Steve Jobs, Johan Cruyff, Jimi Hendrix ve Patti Smith’den sonra biyografi/anı kitaplarına kimileri için tüm zamanların en büyük grubu sayılan Rolling Stones'u da ekledi. Güneş, Ay ve Rolling Stones’da gazeteci, yazar ve senarist Rich Cohen hızlı hayatlar, yalanlar, acılar, çabalar, kavgalar; başkaldırı, özgürlük, eğlence, uyuşturucu, ölüm, seks, hapis, para ve yıldızlar için söylenegelmiş daha ne varsa hepsini en uçta yaşamış, hep düşmüş, hep kalkmış ve her seferinde yeniden zirveye tırmanabilmiş Rolling Stones’un öyküsünü, kelimenin tam anlamıyla “içeriden”, hem de “roman tadında” aktarıyor.

  Tüm zamanların en büyüğü onlar mı? Tartışılabilir elbette ama 90’larda, müzik sevdalısı gencecik bir muhabirken turnelerine katılıp efsaneyi bizzat yaşayan gazeteci-yazar-senarist Rich Cohen’e göre öyle. Cohen, hızlı hayatlar, yalanlar, acılar, çabalar, kavgalar; başkaldırı, özgürlük, eğlence, uyuşturucu, ölüm, seks, hapis, para ve yıldızlar için söylenegelmiş daha ne varsa hepsini en uçta yaşamış, hep düşmüş, hep kalkmış ve her seferinde yeniden zirveye tırmanabilmiş Rolling Stones’un öyküsünü, yetmişli yaşlarında hâlâ aynı enerjiyle nasıl çalabildiklerini, dedikodularıyla, tanıklıklarla ve grup elemanlarının bizzat anlattıklarıyla, kelimenin tam anlamıyla “içeriden”, hem de “roman tadında” aktarıyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kim ne dedi?

  "Büyüleyici.” Wall Street Journal

  “Okurken plak sürekli dönsün isteyeceksiniz.”Washington Post

  “Mick Jagger nasıl şarkı söylüyorsa Cohen de aynen öyle yazıyor: enerji dolu, havalı ve yaratıcı... Bu kitabı okurken harika zaman geçireceksiniz.” A. J. Jacobs

  “Cohen, bu büyük sirki sahne arkasından izlemesi için davet edilmiş seçilmiş kişilerden biri. Ama abisinin duvarındaki Stones posterine hayranlıkla bakan küçük kardeşin bakış açısını da asla kaybetmiyor.” Alan Light

  “Şahaser.” Chicago Tribune

  “Sen söyle. Ben bilmiyorum. Stones'un olduğu bir dünyanın içine doğmak nasıl bir şeydi? Bir güneş, bir ay, bir de Rolling Stones senin için hep vardı.”
   Keith Richards 

  “Okurken plak sürekli dönsün isteyeceksiniz.” Washington Post

  Roman tadında bir Güneş, Ay ve Rolling Stones öyküsü

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow