Şair Ahmet Bozkurt’tan yeni şiir kitabı: Ku’yu

Şair Ahmet Bozkurt’tan yeni şiir kitabı: Ku’yu

Şair Ahmet Bozkurt uzun bir bekleyişin ardından ilk şiir kitabı Ku’yu ile şiirseverlerin karşısına çıkıyor. İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan Ku’yu’da okur aşkın varlık haline tanıklık edecek.

Şiir, edebiyat eleştirisi, felsefe ve tiyatro gibi pek çok alandaki çalışmalarıyla tanınan Ahmet Bozkurt uzun yıllardır beklenen şiirlerini ilk şiir kitabı Ku’yu’da bir araya getirdi. Dil seçimi, anlam ve kullandığı imgelerin zenginliğiyle öne çıkan şiirlerde şair şiirin hem zihinsel hem de düşsel boyutuna yeni anlamlar katıyor.

Zaman içerisindeki zamansızlığın şiirleri

Her türlü indirgemeci yaklaşımın dışına çıkarak ısrarla şiire ve şiirin poetik düzlemine ilişkin felsefi-düşünsel çıkarımlarla yazın dünyamızı zenginleştiren şairin düşsel ve bilgisel duyuşların derin bir dışavurumu olarak görülecek şiirlerinde lirizmin iç sesi hiçbir zaman eksik olmuyor. Şiirinin katmanlı, ele geçmez yapısı yeni bir sesin müjdecisi aynı zamanda. Hayatın süreğen bir akış içerisinde var olduğunun farkında olan bir şiir toplamı Ku’yu. Unutuşun içerisinde bir bekleyiş, zamanın içerisinde bir zamansızlık ve her zaman başkasının bakışına kendisini hapseden bir yüz Ku’yu kitabında yer alan şiirlerin nedenselliğini oluşturuyor. Aşk, zaman, bekleyiş, varlık gibi pek çok öbekte toplanabilecek bu şiirlerde söz söyleme yetisine, aşkın varlık haline tanıklık ediliyor.

Ku’yu’daki şiirlerin duygusu sözün birdenbireliği, sakınımsızlığı üzerine kurulu. Ahmet Bozkurt şiirleriyle yağmurun ısrarına sorular soruyor...

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS