Sel’den yeni dizi: Giriş Kitaplığı

Sel’den yeni dizi: Giriş Kitaplığı

Sel Yayıncılık yolun başında olanlar için düşünsel ayrımların ve özgünlüklerin izini sürmek ve bir bütün olarak bakmayı öğrenmek için yeni bir dizi başlattı: Giriş Kitaplığı. Dizinin ilk kitabı ise Nicki van der Gaag’ın Feminizm'i. Dizinin takip eden kitapları ise Chris Brazier’in Dünya Tarihi, Jean François Bert’in Foucault ve William Outhwaite’in Sosyal Teori'si olacak.

Sel Yayıncılık yeni bir dizi başlattı: Giriş Kitaplığı... Dizi Nicki van der Gaag’ın aktivist bir ruhla kaleme aldığı Feminizm ile başladı. Bu kitabı Chris Brazier’in Dünya Tarihi, Jean François Bert’in Foucault ve William Outhwaite’in Sosyal Teori kitapları izleyecek.


Yayınevinden yeni başlatılan diziyle ilgili duyuru ise şöyle:


"İnsanlığın dur durak bilmeyen düşünsel mirası, bir yandan uzmanlaşma baskısıyla okuru detaylara bakmaya yöneltirken, öte yandan da yolculuğun başında olanların kaybolmasını kolaylaştırıyor. İşte, bu nedenle başlangıçlara dönmek, düşünsel ayrımların ve özgünlüklerin izini sürmek ve bir bütün olarak bakmayı öğrenmek, eskiye kıyasla bugün çok daha acil bir ihtiyaca dönüştü.


Bu ihtiyaca yanıt vermeyi amaçlayan Giriş Kitaplığı, evrensel düşünce haritamızı şekillendiren temel kavramların, akımların ve düşünürlerin izini sürmek üzere yola çıkıyor. Kavramları ve düşünce akımlarını karmaşıklaştırmadan, tarihsel bir bağlama oturtarak gelişim aşamalarını gözler önüne seren; düşünürleriyse bir bütün olarak ele alıp insanlığa yaptıkları katkıları sarih biçimde betimleyen kitapların yer aldığı bu dizi, yalnızca yolun başında olanlara
değil, aynı zamanda geri dönüp bir kavramla, akımla ya da düşünürle yeniden hemhal olmak isteyenlere de sesleniyor."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS