Volkan Çelebi'den bir ilk yapıt: Yaşamak ve Sen

Volkan Çelebi'den bir ilk yapıt: Yaşamak ve Sen

Zizek, Badiou, Ranciere, Negri ve Agamben dahil birçok filozofla birlikte Filozoflarla İstanbul'da projesini gerçekleştiren Volkan Çelebi'nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı ilk yapıtı Yaşamak ve Sen Monokl'dan yayımlandı.

Yaşamanın kendini coşkuyla keşfetmek; yola çıkmanın kendini bulmaya çıkmak; rastlamanın kendinden geçerek aşkla karşılaşmak; sıçramanın yeni bir başlangıca sıçramak; keşfetmenin doğayı ve doğanları bir başka keşfetmek; saklamanın kalbini saklamak ve korumak; süzülmenin hür hayata katılmak; taşımanın bir güzellik, bir barış taşırmak olduğu bir kitap Yaşamak ve Sen.

Yaşamak ve Sen herkesin kendine yolculuğa çıkabileceği bir şiir ve şuur, bir gök ve kuş kitabı, bir aşk ve arınış kitabı, bir vecd ve vücud kitabı. Akıl ile yüreğin birbirlerine dönüşmesinin, birbirlerini dönüştürmelerin anlatıldığı ve kadim bilgeliğin yazıya döküldüğü bir "ebedi anlar, sevgili mekanlar kitabı."

Herkesin anlayabileceği bir üslupla kaleme alınan yapıtta Batı Felsefesi'nin Nietzsche, Heidegger, Marx gibi kurucu düşünürlerinden damıtılan fikirlerin Anadolu bilgeliği ve aşk kültürü ile felsefi ve âşıkane bir karşılaşması hayat buluyor…

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS