Yakın tarihimize damga vurmuş iki ulusun ortak acısı: Hayalet Şehir

Yakın tarihimize damga vurmuş iki ulusun ortak acısı: Hayalet Şehir

Hayalet Şehir, yazar Timur Nakkaş'ın ilk romanı. Nakkaş kitabında yüzyıllarca beraber yaşayan iki ulusun dostluğunun ne ayrılıkçı hareketler ne de rant kavgası güden şirketler tarafından” bozulmadığını etkileyici bir dilde anlatıyor.

Gazeteci Alper Tekin, eski sevgilisi Bilge'nin kendisinden yardım istemesiyle bir adam kaçırma olayının peşine düşer. 2013 yılında İstanbul'da başlayıp Kıbrıs ve Hong Kong'da devam eden bu maceranın yanı sıra 1970'lerde Kıbrıs'ta yaşayan biri Rum diğeri Türk iki dost ailenin dönemin zor şartlarında yaşadıkları anlatılır. Bu iki hikayenin tek bir kesişim noktası vardır: Kapalı Maraş.

Yazar, yüzyıllarca beraber yaşayan iki ulusun dostluğunun  ne ayrılıkçı hareketler ne de rant kavgası güden şirketler tarafından” bozulmadığını etkileyici bir dilde anlatıyor.

Timur Nakkaş'ın ilk kitabı olan Hayalet Şehir; Kıbrıs Meselesi, FETÖ yapılanması gibi siyasi tarihimizden birçok atıf barındıran, medyadan istihbarat örgütlerine ve mafyaya kadar birçok aktörün içinde yer aldığı, duygu yüklü, bol aksiyonlu bir tarihi polisiye...

Yazar Hakkında:

1975 yılında Mersin’de doğdu. Liseyi Mersin Özel Çağ Lisesi’nde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Timur Nakkaş, 2009 senesinden beri Dubai’de yaşamaktadır.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS