Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri

Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri

Tasarım İnovasyonu profesörü Kees Dorst, "Yenilikçi Çerçeve" adlı kitabında, günümüzde organizasyonların mücadele ettiği sorunları dinamik açmazlar olarak ele alan yenilikçi bir tutum benimsemeyi öneriyor.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından Sanat ve Tasarım kategorilerinde yayımlanan Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri raflardaki yerini aldı. Sidney Teknoloji Üniversitesi'nde Tasarım İnovasyonu profesörü Kees Dorst'un kaleme aldığı kitap Erkal Ünal tarafından çevrildi.

Uzman bir tasarımcının kendine has düşünme biçimi ve yıllar içinde edindiği deneyim, bugünün toplumunda karşımıza çıkan karmaşık sorunlara ışık tutabilir mi? Yenilikçi Çerçeve günümüzde organizasyonların mücadele ettiği sorunlara alışılmış yöntemlerle yaklaşarak geçici ve yüzeysel sonuçlar elde etmek yerine, bu sorunları dinamik açmazlar olarak ele alan yenilikçi bir tutum benimsemeyi öneriyor.

Kees Dorst'un yıllar içinde farklı tasarım girişimleriyle beraber çalışarak ustaca geliştirdiği ve sosyal çevreler üzerindeki ölçülebilir etkisini vaka örnekleriyle ayrıntılı biçimde gösterdiği "çerçeve yaratımı yaklaşımı", bugün şirketlerin ve toplumların zorlukları karşılarken kullandığı düşünce biçimini odak noktasına alıyor.

Bildik sorunları farklı çerçevelerle yeniden tanımlamaya dayanan bu inovatif yaklaşımıyla Dorst, sorun çözme yöntemlerini atik, uyarlanabilir ve değişken kılmayı hedefliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS