hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yerli "Karatay" Fransız "Dukan"ı geçti

  Yerli Karatay Fransız Dukanı geçti
  expand

  Türkiye'nin en büyük online kitapçısı İdefix, 2011'in en çok satan diyet kitaplarını açıkladı. Sıralamada birincilik yüzde 58 ile Canan Efendigil Karatay'ın yazdığı "Karatay Diyeti"nin oldu. İkinci sırada yer alan ve Pierre Dukan'ın kaleme aldığı "Dukan Diyeti" ise yüzde 18'de kaldı.

  2011'de ismi en çok duyulan diyet yöntemleri, kitaplarıyla sağlıklı beslenmek isteyenlere yön verdi.

  Popüler olan diyetlerin rekabeti, bu kategorideki kitaplara da yansıdı.

  Türkiye'nin en büyük online kitapçısı İdefix, diyet konulu kitaplar arasında geçtiğimiz yılın en çok satanlarını sıraladı.

  Listede, satılan diyet kitaplarının yüzde 58'lik bölümünün Canan Efendigil Karatay'ın kaleme aldığı "Karatay Diyeti"ne ait olduğu belirlendi. Böylece Karatay Diyeti, açık ara ilk sıraya yerleşerek 2011 yılında İdefix üzerinden en çok satılan diyet kitabı oldu.

  Pierre Dukan'ın mucidi olduğu ve geçen senenin en çok tartışılan diyetlerinden "Dukan Diyeti" ise yüzde 18 ile ikinci sırada yer aldı.

  Karatay'ın bir diğer kitabı olan "Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık", en çok satan üçüncü diyet kitabı oldu. Yüzde 14'lük orana sahip olan bu ikinci kitabıyla Karatay, 2011'in en çok ilgi gören diyet yöntemlerinden birine imza attığını kanıtladı.

  Sıralamanın dördüncü sırası, Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın yazdığı "Taş Devri Diyeti"nin oldu. Söyleşi formatındaki Taş Devri Diyeti, satılan diyet kitaplarının yüzde 5'lik kısmını kapsayarak yaşamlarına sağlıklı beslenmeyle yön vermek isteyenlerin tercihleri arasında yer aldı.

  2011'de en çok satan diyet konulu diğer kitaplar ise sırasıyla şöyle:

  * İlaç Gibi Yemekler- Ender Saraç,
  * Acı Reçeteyle Tatlı Son- Mesut Yar,
  * Afiyetle Diyet- Dilara Koçak,
  * Kolay Diyet- Osman Müftüoğlu
  * Meslek Sırlarım- Suna Dumankaya.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow