hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lansman Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Lansman Fiyatı Ne Demek?

  Lansman Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir Lansman Fiyatı Ne Demek
  expand

  Lansman kelimesi düzenlenen davetler ve basında yer alan haberlerin ardından aranan kelimeler arasında bulunmaktadır. Fransızcadan dilimize geçmiş olan lansman kelimesi gerek televizyonlarda gerekse sosyal medyada çok sık karşımıza çıkmaktadır. Özellikle lansman fiyatı pek çok ürün tanıtımında duyulmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Lansman Ne Demek?

   Lansman sözcüğü Fransızcadan dilimize geçmiş bir sözcüktür. Kelime tanıtım, tanıtma manalarına gelmektedir. Özellikle inşaat sektöründe çok sık kullanılan lansman kelimesi yeni bir ürünün pazara sunulması, yazılı, görsel ve sosyal medyada kişilere ürünün tanıtılması şeklinde tanımlanmaktadır.

   Firmalar bir projeyi tanıtmak için ilk olarak lansman düzenlemektedirler. Ortaya konulan ürünü daha geniş bir kitleye tanıtmak için lansmana basın davet edilmektedir. Ürünlerin tanıtımı kamuoyu ile paylaşılır ve ödeme alternatifleri de konuşulmaktadır. Şirket sahipleri için lansmanlar çok önemlidir. Bunun yanı sıra müşteriler için de büyük önem taşımaktadır.

   TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Türk Dil Kurumu sözlüklerinde dilimizde bulunan yerli ve yabancı kökenli kelimelerin anlamları yer almaktadır. lansman kelimesi de Fransızca bir kelime olmasına rağmen kelimenin anlamını bulmak mümkündür. Lansman kelimesinin sözlük anlamı şu şekildedir:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   - Tanıtım.

   Lansman Fiyatı Ne demek?

   Herhangi bir ürün ilk kez çıktığında lansmana özel denmesi çok sık duyulan cümlelerden birisidir. Özellikle lansmana özel fiyatlar ile şeklinde kullanılan bu kelimenin anlamı yeni satışa sunulan ürünün fiyatı anlamına gelmektedir. Bir ürün satışa sunulduğu zaman tanıtım aşamasındaki fiyat o ürünün lansman fiyatı olmaktadır. Lansmana özel olarak bir fiyat belirlenmektedir. Fakat bu fiyat daha sonrasında da değişebilmektedir.

   Burada amaç hem piyasaya hızlı bir giriş yapmak hem de tüketicinin satın alma ihtiyacı duymasından kaynaklanmaktadır. Fakat lansman fiyatlarındaki düşüklük kalıcı olamayabilir. Ürün ilerleyen süreçlerde talep görür ise fiyat artışının yaşanabilmesi olası bir durumdur.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow