Latife Tekin romanlarını anlattı

Latife Tekin romanlarını anlattı

Latife Tekin, Yekta Kopan'la Yazar Söyleşileri'nin konuğu oldu. Manves City ve Sürüklenme romanlarıyla okurlarla buluşan Tekin, romanlarında sanayileşme, işçi sınıfının hak arayışı gibi konuları işlediğini söyledi.

Yazar Latife Tekin, "Yekta Kopan'la Yazar Söyleşileri" programının konuğu oldu. Üretkenliğiyle dikkat çeken yazarlardan biri olan Tekin, eş zamanlı olarak yazdığı son iki romanı Manves City ve Sürüklenme üzerine konuştu.

İki kitabı aynı dönemde nasıl yazdığını anlatan Latife Tekin, önce Sürüklenme'nin kurgusuna başladığını, ardından eş zamanlı olarak Marves City'nin kurgusunu oluşturduğunu söyledi. İki romanda da sanayileşme, işçi sınıfının hak arayışı, taşra, yoksulluk mücadelesi gibi bağlantılı konular bulunduğunu ve iki romanın birbirine ayna olduklarını da belirtti. Söyleşide iki romanı aynı anda yazmaya üç dört yıl kadar önce karar verdiği de aktarıldı.

Bu sürecin ardından üç romanı bir arada yazabileceğini düşünen Tekin, son iki kitabına konu olan hikâyenin eski kitapları Unutma Bahçesi’nden Muinar’a kadar birçok kitabına da konu olduğunu, bu kitaplarda da aslında insanın hayat içinde sürüklenen bir canlı olduğuna dair bir duygu taşıdığını ifade etti.

Latife Tekin ayrıca, bugüne kadar yayınlanan tüm kitaplarının Can Yayınları etiketiyle yeniden basılacağını belirtti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS