Lucifer Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Lucifer Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Lucifer Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Lucifer Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

İlk olarak ABD kanalı FOX'ta yayınlandı, üçüncü sezonun ardından iptal edildi. Bununla birlikte, gösteri dünya çapında olağanüstü bir başarı elde etti, öyle ki Netflix, dördüncü ve beşinci yapım haklarını satın aldı. Lucifer 6 da geliyor. Tom Ellis'in başrol oynadığı oldukça başarılı bir TV dizisi olan Lucifer, Tom Kappins tarafından tasarlanan ve geliştirilen bir Amerikan yapımıdır. Konu, Vertigo evi tarafından yayınlanan Mike Carey'nin eşsesli çizgi romanından esinlenmiştir.

Lucifer Dizisinin Konusu Nedir?

Lucifer, Tom Kapinos tarafından yaratılan, mutsuz ve sıkılan Cehennem Efendisi Lucifer'in (Tom Ellis, Rush, Merlin) insan dünyasına bir sıçrama yapmak için tahtını boş bırakmaya karar verdiği olayları takip eden bir dizi. Şeytan, ruh işkence eden iblis ve en iyi arkadaşı Mazikeen (Lesley-Ann Brandt, Spartacus) ile birlikte düşmüş melekler şehri Los Angeles'a yerleşir.

Özel bir gece kulübü olan Lux'ı işleten büyüleyici ve karizmatik bir milyarder olan Lucifer Morningstar rolünü üstleniyor. Yeni hayatı, acımasızlar tüketilene kadar inanılmaz partiler, dizginsiz lüks ve miktar olarak kadınlar arasında tam hızda ilerliyor. Lux'ın hemen dışında bir kızın öldürülmesi. Suç, Los Angeles Polis Departmanı dedektifi Chloe Decker'ın (Lauren German, Chicago Fire) Yeraltı Dünyasının Kralı ile tanışmasına ve en derin ve en gizli arzuları çalma yeteneğinden etkilenmesine neden oluyor. vakayı araştırmak için ondan yardım isteme noktasına kadar.

Kahraman, bir danışman olarak kendisini Los Angeles Cinayetlerinin bir parçası olarak bulur ve doğuştan gelen bir adalet duygusu, dünyanın adaletsizliklerini iyileştirmek için neredeyse marazi bir ihtiyaç ve belirli bir çekim gibi, tamamen bilinmeyen olağanüstü hisler yaşar.

Lucifer Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Tom Ellis, Lucifer Morningstar rolünde, düşmüş melek ve hayatından bıkmış, kendi gece kulübü Lux'ı açmak için Los Angeles'a taşınmaya karar veren yeraltı dünyasının eski lordu. Güzel Lauren German dedektif Chloe Decker tarafından canlandırılıyor. Lauren German, Lucifer ile takım kurup onunla özel bir bağ kuran cinayet dedektifi Chloe Decker'ı canlandırıyor.

Kevin Alejandro'nun karakteri cinayet masası dedektifi, Chloe'nin eski kocası ve Trixie'nin babası.
Amenadiel, Lucifer'in melek kardeşidir ve dizinin başında kahramanı Cehenneme geri getirmekle görevlidir.

Arkadaşlarına Labirent olan Mazikeen, Cehennemdeki Lucifer'in güvenilir bir hizmetkarıydı ve onu bir barmen ve koruma olarak macerasında takip ediyor, sadece kendi yoluna gidiyor. Rachael Harris, Lucifer'in psikoterapisti Dr.Linda Martin'i oynuyor.

Lucifer Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dizi 5 sezon ve 75 bölümden oluşuyor. Aslında, gerçekten derine inmek istiyorsanız, Lucifer daha çok sevginin neden olduğu bir kurtuluş hikayesidir: tam olarak İncil karşıtı bir mesaj değildir.

Geçen yılın Temmuz ayında, Lucifer 5'in ön yapım aşaması başladı, beşinci sezonun çekimleri ise tam bir yıl önce, Ağustos 2019'da başladı. Lucifer'in bu beşinci sezonunda, kahramanın Los Angeles şehrinde açtığı Lux'ı (bazı değişikliklerle) buluyoruz.

Lucifer Dizisinin Genel Analizi

Lucifer, Neil Gaiman, Sam Keith ve Mike Dringenberg tarafından ilk olarak DC Comics tarafından 1989 ve 1996 yılları arasında yayınlanan (Vertigo etiketi altında) Sandman çizgi romanında yardımcı aktör olarak yaratılan aynı isimdeki karaktere dayanan prosedürel bir fantezi. Karakter hakkında. Yayıncının diğer birçok yayınında yer alan Lucifer Morningstar tarafından, Mike Carey tarafından yazılan yan çizgi roman Lucifer daha sonra yaratıldı.

Bir Los Angeles cinayet masası dedektifi ve Chloe'nin eski kocası olan Dan'in rolü, başlangıçta Nicholas Gonzalez'e emanet edildi, daha sonra yerine Kevin Alejandro geldi. Lucifer rolündeki Tom Ellis, piyano çalamazken aslında tüm şarkıları söylüyor. Hemen hemen tüm bölümlerde, aynısının başlığı Lucifer tarafından sunulmaktadır. Orijinal çizgi romanda Yeraltı Dünyasının Efendisi sarı saçlıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS