Masum Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Masum Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Masum Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Masum Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Masum Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Masum Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Son dönemde televizyonda yayınlanan dizilerden çok internet dizileri popüler olmaya başlamıştır. İnternet dizileri, dizi platformuna yüklenen dizilerin belirli bir ücret karşılığında kullanıcılara sunulma mantığına dayanır. Masum dizisi de bu anlamda başarılı bir Türk yapımıdır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Masum Dizisinin Konusu Nedir?

Masum dizisi; polisiye ve drama türündedir ve klasik bir Türk ailesi trajedisi etrafında dönen bir konuya sahiptir. Ulusal ve uluslararası eleştirmenlerden de övgü alan dizi Türk internet diziciliğine öncü olmuştur. Dizide, baba - çocuk ve anne-çocuk temaları üzerinden aile ilişkileri anlatılır. İlk bakışta polisiye gibi görünse de dram ve gizem türünde olan dizi, emekli komiser Cevdet ve onun aile dramını konu alır.

Dizide, Emekli komiser Cevdet eşi Nermin ile birlikte sakin bir hayat yaşamak için küçük çiftlik evlerinde konaklamaktadırlar. Bir gün Komiser Yusuf'un bir dosyayı incelemek için kasabaya gelir ve eski akıl hocası Cevdet'in evinde kalmaya başlar. Ancak iki tarafı da bekleyen büyük sürprizler vardır. Çünkü Yusuf bu aile içindeki garipliklerin yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını fark eder.

Masum Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Komiser Cevdet (Haluk Bilginer)

Emekli polis memuru, sakin bir kasabada eşiyle yaşamaktadır. Aslında merhametli bir adam olan Cevdet, meslek hayatında karşısına çıkan bütün vakaları çözüme kavuşturmuştur. Komiser Cevdet bir yandan da tatlı sert bir aile babasıdır ve 2 çocuğu vardır.

Nermin (Nur Sürer)

Emekli komiser Cevdet'in eşi olan Nermin, ailesine son derece bağlı bir insandır ve çocukları için her şeyi yapmaya hazırdır. Bu özellikleri nedeniyle fevri davranır ve hata yapar. Kendi bildiğini okuyan Nermin çoğu zaman eşi Cevdet'le tartışır ancak konu çocukları olduğunda ortak paydada buluşurlar.

Tarık (Okan Yalabık)

Tarık, abisi ve karısı öldükten sonra akli dengesini kaybeder ve babası Cevdet ile annesi Nermin'in yanına taşınarak onlarla birlikte yaşamaya başlar. Akli dengesi düzelmeyen, sürekli hayal gören ve kendi kendine konuşan Tarık, alkol problemi de yaşamaktadır.

Taner (Serkan Keskin)

Cevdet ve Nermin'in büyük oğlu Taner, Tarık'ın eşi Emel ile birlikte bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Taner de Tarık gibi sorunlu bir insandır ve kendi eşi Rüya'yla çok mutsuz bir evliliği vardır.

Yusuf (Ali Atay)

Cevdet'in akıl hocası olan Yusuf, mesleğinde başarılı olsa da hayatında sürekli bir kaosla karşılaşır. Eşinin onu aldattığını öğrenir ve intikam almak için uğraşmaktadır. Bu sırada elindeki cinayet dosyasını araştırmak için Cevdet'in bulunduğu kasabaya yolu düşer ve onlarla kalmaya başlar. Ancak zamanla aile içindeki gariplikleri de fark eder.

Rüya (İrem Altuğ)

Taner'in eşi Rüya, mutsuz ve şiddetli bir evliliğin içindedir. Hırslı bir insan olan Rüya, kocasını sevmemektedir.

Emel (Tülin Özen)

Tarık'ın eşi Emel, kocasını iş yerinde birlikte çalıştığı Selim'le aldatır. Kocasının psikolojisinin bozuk olduğunu bildiğinden ona merhamet ve sevgi göstermeye devam eder. Ancak evlilik hayatında mutlu olmayan Emel, aşkı Selim'de bulur.

Selim (Bartu Küçükçağlayan)

Emel ve Selim yaşadıkları ilişkin yanlış olduğunu bilirler anca birbirlerinden ayrılamazlar. Bu da her iki taraf için çok kötü sonuçlar doğurur.

Feride (Esra Kızıldoğan)

Feride Tarık'ın ilk eşidir ve ikilinin bir çocuğu vardır. Evliliklerinin bitme sebebi ise Tarık'ın psikolojik sorunlarıdır.

Masum Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Masum dizisi Blutv ve Kandal D'de yayınlanmış 8 bölümlük bir mini dizidir. Dizinin yönetmenliğini Görünen Adam projesiyle ününü iyice katlamış olan Onur Ünlü ismi yapmıştır. 2017 yılında yayınlanan Masum dizisi 1 sezondan ve 8 bölümden oluşur. IMDB puanı 8.5 olan başarılı dizi, adından sıkça söz ettiren mini diziler arasındadır.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber