hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ahmet Ümit'in Ninatta'nın Bileziği opera sahnesinde

  Ahmet Ümitin Ninattanın Bileziği opera sahnesinde
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Ahmet Ümit'in ilk opera librettosunu sahneliyor. Eser, usta yazarın 2006 yılında kaleme aldığı Ninatta’nın Bileziği adlı romanından bir uyarlama…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz  sezon dünya prömiyerini yapan Ninatta, 13-15 Aralık 2018 tarihlerinde Kadıköy Süreyya Operası sahnesinde olacak. Mehmet Ergüven'in rejisi ile sahnelenen eser bir anlamda ilklerin birleşimi özelliği ile dikkat çekiyor. Evrim Demirel'in ilk opera bestesi, Ahmet Ümit'in ilk opera librettosundan doğan bir eser... Eserin orkestra şefliğini Zdravko Lazarov, koro şefliğini Paolo Villa üstlenirken, dekor tasarımı Ferhat Karakaya, kostüm tasarımı Serdar Başbuğ, ışık tasarımı Kemal Yiğitcan, hareket düzeni ise Canberk Yıldız'a ait.

  Ahmet Ümitin Ninattanın Bileziği opera sahnesinde

  Eser, Anadolu'nun kalbindeki yeryüzünün ilk büyük imparatorluğu Hitit topraklarında geçiyor. Mısırlılar ile Hititleri karşı karşıya getiren Kadeş Savaşı'nın kederiyle örtülü bir kadının ölümsüz sevdasının öyküsünü bugüne taşıyor. Ninatta rolünü Özgecan Gençer ve Gülbin Günay, Nuvanza rolünü Erdem Erdoğan ve Ali Murat Erengül, Muvatelli rolünü Caner Akgün ve Alper Göçeri, İnara rolünü Cenk Bıyık ve Serkan Bodur, Manni rolünü Aylin Ateş, Nesrin Gönüldağ ve Deniz Likos, Arinna rolünü Jaklin Çarkçı ve Ayşe Özkan, Zuvappiş rolünü Turgut İpek ve  Engin Yavuz dönüşümlü olarak üstleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow