hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nelly White Band’den sıcacık bir kış albümü; Ordinary Woman

  Nelly White Band’den sıcacık bir kış albümü; Ordinary Woman
  expand
  KAYNAKBetül Memiş / Cnnturk.com

  Nelly White Band, iki yıldır üzerinde çalıştığı ilk albümü Ordinary Woman adlı albümünü yayınladı. 10 parçadan oluşan Pop, Rock, Caz türündeki şarkıların büyük bir bölümü grubun solisti Nelly White tarafından bestelendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Ordinary Woman" ismini taşıyan albüm Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve pera sanatçıları ile yapılan kayıtlarla tamamlandı. Bas gitar, yaylılar, davul, gitarlar, üflemeliler, klavyeler ve piyano bestelerde ağırlıkta yer alan enstrümanlar arasında yer alıyor.

  Nelly White Hakkında

  3 yaşında piyano çalmaya başladı. Londra Kraliyet Müzik Akademisinde piyano, yan flüt ve müzik teorisi dersleri ile müzikal eğitim aldı. Müzik öğretmeninin "sesleri duyduktan sonra söyleme" testlerine yönlendirmesiyle sesini fark eden Nelly, şarkı söylemeye başladı. Korolarda ve değişik müzik gruplarında şarkı söyledi, piyano çaldı. Pazarlama, halkla ilişkiler ve grafik tasarımı eğitimini tamamlayıp iş hayatına başladı. Bir süre sonra kişisel nedenlerden dolayı Türkiye’ye geldi. Bu süreçte vokal koçluğu ve sağlığı için diyetisyenlik eğitimi aldı. Türkiye’de hayat arkadaşı Çağlar Anber ile tanışıp müzik hayatına geri döndü. Beraber ailelerini kurup müzik yolculuklarında da beraber yürüyorlar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow