hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sokak Festivali 14 - 15 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta başlıyor

  Sokak Festivali 14 - 15 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta başlıyor
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Sokaktaki tüm lezzetler, eğlence, müzik, sanat, spor, moda, oyunlar ve atölyeler, 14 - 15 Nisan’da, İstanbul Maçka'da “Sokak Festivali”nde iki gün boyunca bir araya geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Sokak Festivali”, yetişkinlerin, gençlerin ve çocukların çok eğleneceği ve büyük keyif alacağı, kaykay, paten, ip atlama, ateş dansları, poi gibi “sokak eğlenceleri”ni, sağlıklı yaşamdan vazgeçmeyenler için “sokak spor aktiviteleri”ni ve daha fazlasını KüçükÇiftlik Park’a taşıyor.

  Sokak Lezzetleri Sokağı’nda enfes tatlar

  Türk ve Dünya mutfağından sokağın en lezzetli tatları Sokak Festivali’nde yerlerini alıyor. Hamburger, hot dog, balık - ekmek, kokoreç, midye, dürüm, döner, bao; sağlıklı beslenenler için sokakta yenebilecek yiyecekler ve daha fazlası “Sokak Lezzetleri Sokağı”nda bir araya geliyor.

  Alışveriş Pazar Yeri’nde

  Sokak Festivali, “Pazar Yeri” kuruyor. Takılar, kıyafet standları ve tasarımcılar festivalde alışveriş keyfi yaşatıyor.

  Afyon Klasik Müzik Festivali başlıyor

  En iyi müzik Sokak Festivali sahnesinde

  Şehrin en iyi müzisyenleri harika sahne performansları ile Sokak Festivali’nde buluşuyor. Duru sesi ile “Kalben”, şarkılarını üst üste dinlediğiniz ve alternatif müziğin en özel isimlerinden “Gaye Su Akyol”, “Jabbar” en iyi cover şarkılarıyla, 70’li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını günümüze uyarlayıp çok eğlendiren “HEY!Douglas” DJ setiyle, reggae grubu “Sattas” ve Anadolu ve Balkan müziğini hayranlık uyandırıcı sürprizlerle harmanlayan “Kolektif İstanbul”; ayrıca sokak sanatçıları ve sürpriz performanslar “Sokak Festivali” sahnesine geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  En Sıradışı ve İnteraktif Oyun PUB Story Sokak Festivali’nde

  Sadece insanlarla tanışarak oynayabileceğin ve sosyal deneyimi yüksek oyun PUB Story, Sokak Festivali’ne, en ilginç ve en eğlenceli anları yaşatmak için geliyor.

  Festival alanındaki yiyecekler, Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği’nin gönüllü ekipleri tarafından ayrıştırılarak sokak hayvanlarına ulaşacak. Haykonfed, İyi Biri Misin?, Tanısan Seversin dernek kuruluşları da festival alanında olacak. Ve satış yapan katılımcı markalar, gelirlerinin bir kısmını ya da tümünü sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

  Ücretsiz atölyeler Sokak Festivali’nde

  Salsa’dan Electro’ya, Reggeaton’dan Jazz’a birçok türde dans adımlarını bulabileceğiniz “Zumba”, festival makyajı yaptırmak istiyorsan “Golden Rose Karavanı”, suluboya tekniklerini kullanarak bahar çiçeklerini resmedebileceğin ve renklerin keyfini çıkartabileceğin “Water Color”, Ebru Baç ile “Paper Mache”, minyatür bahçe yaratmanız için “Terrarium Atölyesi” ve birbirinden güzel desenlerin bir araya geldiği “Hint Kınası” gibi eğlenceli ve sanat içerikli atölyeler,  Sokak Festivali’nde sizi bekliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sokak Festivali 14 - 15 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta başlıyor

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow