Sokak Festivali 14 - 15 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta başlıyor

Sokak Festivali 14 - 15 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta başlıyor

Sokaktaki tüm lezzetler, eğlence, müzik, sanat, spor, moda, oyunlar ve atölyeler, 14 - 15 Nisan’da, İstanbul Maçka'da “Sokak Festivali”nde iki gün boyunca bir araya geliyor.

Sokak Festivali”, yetişkinlerin, gençlerin ve çocukların çok eğleneceği ve büyük keyif alacağı, kaykay, paten, ip atlama, ateş dansları, poi gibi “sokak eğlenceleri”ni, sağlıklı yaşamdan vazgeçmeyenler için “sokak spor aktiviteleri”ni ve daha fazlasını KüçükÇiftlik Park’a taşıyor.

Sokak Lezzetleri Sokağı’nda enfes tatlar

Türk ve Dünya mutfağından sokağın en lezzetli tatları Sokak Festivali’nde yerlerini alıyor. Hamburger, hot dog, balık - ekmek, kokoreç, midye, dürüm, döner, bao; sağlıklı beslenenler için sokakta yenebilecek yiyecekler ve daha fazlası “Sokak Lezzetleri Sokağı”nda bir araya geliyor.

Alışveriş Pazar Yeri’nde

Sokak Festivali, “Pazar Yeri” kuruyor. Takılar, kıyafet standları ve tasarımcılar festivalde alışveriş keyfi yaşatıyor.

En iyi müzik Sokak Festivali sahnesinde

Şehrin en iyi müzisyenleri harika sahne performansları ile Sokak Festivali’nde buluşuyor. Duru sesi ile “Kalben”, şarkılarını üst üste dinlediğiniz ve alternatif müziğin en özel isimlerinden “Gaye Su Akyol”, “Jabbar” en iyi cover şarkılarıyla, 70’li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını günümüze uyarlayıp çok eğlendiren “HEY!Douglas” DJ setiyle, reggae grubu “Sattas” ve Anadolu ve Balkan müziğini hayranlık uyandırıcı sürprizlerle harmanlayan “Kolektif İstanbul”; ayrıca sokak sanatçıları ve sürpriz performanslar “Sokak Festivali” sahnesine geliyor.

En Sıradışı ve İnteraktif Oyun PUB Story Sokak Festivali’nde

Sadece insanlarla tanışarak oynayabileceğin ve sosyal deneyimi yüksek oyun PUB Story, Sokak Festivali’ne, en ilginç ve en eğlenceli anları yaşatmak için geliyor.

Festival alanındaki yiyecekler, Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği’nin gönüllü ekipleri tarafından ayrıştırılarak sokak hayvanlarına ulaşacak. Haykonfed, İyi Biri Misin?, Tanısan Seversin dernek kuruluşları da festival alanında olacak. Ve satış yapan katılımcı markalar, gelirlerinin bir kısmını ya da tümünü sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

Ücretsiz atölyeler Sokak Festivali’nde

Salsa’dan Electro’ya, Reggeaton’dan Jazz’a birçok türde dans adımlarını bulabileceğiniz “Zumba”, festival makyajı yaptırmak istiyorsan “Golden Rose Karavanı”, suluboya tekniklerini kullanarak bahar çiçeklerini resmedebileceğin ve renklerin keyfini çıkartabileceğin “Water Color”, Ebru Baç ile “Paper Mache”, minyatür bahçe yaratmanız için “Terrarium Atölyesi” ve birbirinden güzel desenlerin bir araya geldiği “Hint Kınası” gibi eğlenceli ve sanat içerikli atölyeler,  Sokak Festivali’nde sizi bekliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS