O Yaz, sonunda geldi…

O Yaz, sonunda geldi…

O Yaz, sonunda geldi…

“Hayat yalnızca yüzleşecek cesareti gösterenleri azat ediyordu.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

O Yaz, gençlik yıllarında yazlarını birlikte geçirmiş bir grup arkadaşın o yıllarda oynadıkları bir oyun yüzünden bugünkü ilişkilerinin nasıl sarpa sardığını anlatan, temposunu hiç kaybetmeyen bir roman. Bir yanda iyot kokusu eşliğinde yaz aşkları, ergen ilişkileri, ancak çocuklukta kurulabilen güçlü bağlar; diğer yanda geçmişte yapılan küçük bir hatanın geleceğe damga vurması, vicdan azabı, bencillik, intikam alma arzusu...

Raflarda yerini aldığı ilk günden beri okurlardan büyük ilgi gören eser, roman kategorisinde en çok satan kitaplar arasındaki yerini ilk günden beri korumaya devam ediyor.

Işıl Şenol, bu romanında hem geçmiş ve bugün arasında gidip gelerek, karakterlerin davranış motivasyonlarını psikolojik çözümlemelerle okura çok iyi aktarıyor hem de çocukluğun masumiyetiyle yetişkinliğin derinliği arasında sarsılmaz bir köprü oluşturuyor. Yazarın farklı özellikleriyle öne çıkardığı kahramanlar, okuru kitabın başından sonuna kadar onların her hâlini anlamaya, empati kurmaya sürüklüyor. Kendinizi kimi zaman onlarla vicdan azabı çekerken kimi zaman da intikam peşinde koşarken bulacaksınız.

Ailelerinin geçmişten gelen psikolojik travmaları, sosyal ve ekonomik statülerindeki farklılıkları; kahramanların çocukluk döneminde ilişkilerini etkilemezken, yetişkinlikleriyle beraber karakterlerinin dönüşümünde fazlasıyla ağırlığını hissettiriyor. Her iki dönemde de ilişkilerinin ne tür aşamalardan geçtiğini ve nasıl bu hâle geldiğini yazar, romanında ustalıkla işliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir arkadaş grubu üzerinden çocukluğun sihirli halatlarıyla kurulmuş bağların, en zor anlarda bile insanı nasıl kolladığını hatırlatan heyecan dolu bir hikâye bizleri bekliyor.

"Dünyaya yalnızca bir kere bakarız, çocuklukta. Gerisi hatıradır." -Louise Glück

Yazar Özgeçmişi:

1985 Balıkesir doğumlu Işıl Şenol Kaya, lise eğitimini Balıkesir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra,2007 yılında İTÜ’den mezun oldu. Çok sevilen ilk romanı Asma

Pansiyon 2012 yılında, ikinci romanı Kırık Nota ise 2015 yılında yayımlandı. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi'nde Senaryo Yazarlığı eğitimi aldı. Işıl Şenol Kaya, aynı zamanda 2018 yılında vizyona giren Bebek Geliyorum Demez isimli sinema filminin hikâye yazarıdır ve senaryo ekibinde yer almıştır.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber