Oysa Ki Tdk Doğru Yazılışı... Oysa Ki Mi, Oysaki Mi Nasıl Yazılır?

A A

25.04.2021 - 15:36

Kişiler bazı kelimelerin doğru yazılışları hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Oysa ki kelimesinin doğru yazılışı çok merak edilen bir bilgidir. Kişiler yazım yanlışı yapmamak için oysa ki kelimesinin doğru yazılışını öğrenmek adına birçok farklı kaynakta inceleme yapıyor. Oysa ki, kelimesi "oysa ki" şeklinde yazılmalıdır. Pek çok kişi bu kelimeyi "oysaki" şeklinde yazıyor. Fakat bu yapılan bir yazım yanlışıdır. Doğrusu "oysa ki" şeklinde yazılışıdır.

Oysa Ki Tdk Doğru Yazılışı... Oysa Ki Mi, Oysaki Mi Nasıl Yazılır?

Oysa Ki TDK Doğru Yazılışı

 Pek çok kelimenin yazılışı kişiler tarafından yanlış biliniyor. Kişiler yazı yazarken yaptıkları bu yazım yanlışlarıyla yazılarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. En çok yanlış yapılan oysa ki kelimesinin nasıl yazıldığı çok araştırılıyor. Bu kelime "oysa ki" şeklinde yazılması doğrudur. Kişiler yaptıkları bu yazım yanlışlarını öğrenerek, hata yapmamaya çalışıyor. "Oysa ki seni çok sevmiştim" örneğinde görüldüğü gibi doğru şekilde yazılmalıdır. "Oysaki" olarak bitişik yazılması bu kelimeyi yanlış yazmaktır.

 Bitişik mi Yazılır? Ayrı mı Yazılır?

 Oysa ki, kelimesinin ayrı mı bitişik mi yazılacağı çok araştırılıyor. Bireyler bu konuda pek çok farklı araştırma yapabiliyor. Oysa ki kelimesi ayrı şekilde yazılması gerekiyor. Gelen "ki" eki sebebiyle mutlaka oysa kelimesinden ayrı olarak yazılmalıdır. Birçok kelime ek aldığında ayrı yazılır. Bu ayır yazılan kelimelerden biri de oysa ki kelimesidir. Günlük hayatta çok kullanılan bu kelime, yazılırken de doğru yazılmalıdır. Yazı kalitesini yükseltmek için mutlaka bitişik yazılmalıdır.