Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası, Türk müzisyenlere kapılarını açıyor

Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası, Türk müzisyenlere kapılarını açıyor

Tsinandali Festivali için özel olarak oluşturulacak Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası (Pan-Caucasian Youth Orchestra) genç Türk müzisyenlere kapılarını açıyor.

Gürcistan'ın Kakheti bölgesinde 8 Eylül 2019'da başlayacak klasik müzik festivali Tsinandali Festical ve bu festival için özel oluşturulacak yerleşik konser topluluğu Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası (Pan-Caucasian Youth Orchestra) için Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna'da seçmeler yapılacak. Bu seçmeler sonucunda seçilecek konservatuarlı 18-28 yaş arası genç müzisyenler orkestranın bünyesine dahil edilecek.

Seçmeler Ankara ve İstanbul'da

Seçmelerin Türkiye ayağı Ankara'da 21 Ocak 2019 Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, 22 Ocak 2019 Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda; İstanbul'da ise 24 Ocak 2019 Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı, 25 ocak 2019 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında gerçekleştirilecek.

Fazıl Say da yer alacak

Fazıl Say’ın da yer alacağı güçlü bir programa sahip olan Tsinandali Festival, Gürcistan Hükümeti ve Silk Road Group ortak projesi olarak hayata geçirilecek. Tsinandali Festival’i gerçekleştiren isimler arasında; festival direktörü David Sakvarelidze, kurucular Avi Shoshani, Martin Engström, George Ramishvili ve festivalin müzik direktörü olarak da dünyaca ünlü şef Gianandrea Noseda yer alıyor.

Gençler efsane şeflerle çalışacak

Seçilen genç müzisyenler, orkestranın parçası olmalarının yanı sıra; efsane şefler Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Omer Weir Wellber, Lahav Shani ve ünlü müzisyenler Ying Fang, Ketavan Kemoklidze, Lahav Shani, Fenis Kozhukhin, Yuja Wang, Misha Maisky gibi isimlerle birlikte çalışma imkanı bulacak.

Ağustos ve Eylül (2019) aylarında, orkestra çalışmaları toplam 6 hafta sürecek. İlk üç haftada, dünyanın önde gelen isimleri ile provalar yapılacak. Takip eden üç hafta içinde Tsinandali Festivali'nin provaları ve orkestranın 5 konseri gerçekleşecek. Başvuru, katılım ve tüm masraflar (seyahat, konaklama, yemek dahil) Tsinandali Festivali tarafından ödenecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS