hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Pr Ne Demek, Açılımı Nedir? Pr Yapmak Ne Demek?

  Pr Ne Demek, Açılımı Nedir Pr Yapmak Ne Demek
  expand

  PR kelimesi, public relations şeklinde bir açılıma sahiptir. Yabancı bir kelimenin kısaltması olarak bilinen PR ifadesinin açılımının Türkçe anlamı ise halkla ilişkiler olarak bilinmektedir. PR kelimesi genel olarak şirket tanıtımlarını içeren bir ifade olma özelliğine sahiptir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PR herhangi bir markanın veya markanın hizmetlerinin tanıtımının yapıldığı organizasyon şeklinde de ifade edilebilmektedir. 

  PR Ne Demek, Açılımı Nedir? 

  PR kelimesi, herhangi bir marka tarafından düzenlenmiş olan tanıtım ve reklam kampanyalarını kapsamaktadır. PR kelimesinin açılımı ise Public Relations olarak ifade edilebilmektedir. Halkla ilişkiler olarak bilinmekte olan PR, markanın kendine özgü bir çalışma dili oluşturmasıyla birlikte markanın tanıtımının yapılmasına yönelik olarak düzenlenen bir organizasyon olarak ifade edilebilir. 

  PR Yapmak Ne Demek?

  PR yapmak, bir kurum için gerçekleştirilebileceği gibi bir kişi için de gerçekleştirilebilmektedir. PR yapmak, halkın genel algısının başarılı bir şekilde yönetilmesi olarak da ifade edilebilir. Markalar tarafından yapılan tanıtım ve reklam organizasyonları PR olarak bilinmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PR çalışmaları ile halkı etki altına alınmak ve markayı benimsetmek hedeflenmektedir. PR yapmak, marka ile ilgili olarak halkın genel algısını başarılı bir şekilde yönetmek şeklinde ifade edilebilmektedir. PR çalışmaları, doğru bir şekilde yapıldığında başarıya ulaşması ve istenilen etkiyi alması mümkündür. 

  PR Çalışmaları Nedir?

  PR çalışmaları, bir markanın tanıtımında kullanılmakta olan organizasyonları ifade etmekte olan halkla ilişkiler çalışmalarını ifade etmektedir. PR çalışmaları, bir kişi için yapılabileceği gibi bir kurum için de yapılabilmektedir. PR çalışmalarının, bir kişinin veya bir markanın itibarını artırmakla doğru orantılı olduğunu söylemek de mümkündür. PR çalışmaları, PR ajansları tarafından düzenlenmekte olan etkinliklerdir. Günümüzde birçok marka tarafından PR çalışmalarına büyük önem verilmektedir. PR çalışmaları için geleneksel medyanın yanında sosyal medyanın da kullanıldığını söylemek mümkün olmaktadır. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow