Çağatay Akman ve Anna RF'ten 'çalıntı şarkı' iddiasıyla ilgili karşılıklı açıklamalar geldi

Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının melodisinin "çalıntı" olduğu iddiası Youtube'daki 200 milyonluk videonun yayından kaldırılmasının ardından bir kez daha gündeme geldi. Konu ile ilgili her iki taraftan da karşılıklı açıklamalar gelirken Çağatay Akman, özel bir kanalın TV programına konuk oldu. Anna RF ise onaylı Youtube hesabından bir video yayınladı...Önümüzdeki günlerde "Sensin Benim En Derin Kuyum" adlı yeni parçasının klibini takipçileriyle buluşturmaya hazırlanan Çağatay Akman, Son Durak programına konuk olarak gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Anna RF'in kendisine ait olduğunu iddia ettiği melodilerin Güllü için üretilen bir parçanın melodileri ile aynı olduğuna dair bilir kişi raporu olduğunu ifade eden Akman ve menajeri, parçanın telif haklarının Mehmet Ali Sezer'den satın alındığını dile getirdi.

Parçanın gerçek sahibi dururken başka bir kişiye telif ödemeyi uygun bulmadıklarını ifade eden Akman ardından programda beğenilen şarkısını seslendirdi.

Anna RF ise Youtube üzerindeki kanalında yaptığı açıklamalarda gruplarına karşı gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Parçanın bestesinin kendilerine ait olduğunu ifade eden Anna RF grubunun üyesi, şarkının 2012 yılında yayınlandığını dile getirdi.

Müzik uzmanları tarafınca parçanın Mehmet Ali Sezer'in parçasından farklı olduğunun kanıtlandığını iddia eden RF, parçayı kendilerinin kaldırttıklarını da itiraf etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS