ABD'de Türkçe çocuk oyunu sahnelenecek

ABD'de Türkçe çocuk oyunu sahnelenecek

ABD'de Türkçe çocuk oyunu sahnelenecek

New York'ta 28 Şubat'ta "Ali Baba ve Kırk Haramiler" oyununu sahneleyecek "Türk Amerikan New York Sanat Topluluğu", ABD'de Türkçe çocuk oyununun eksikliğini uzun zamandır hissettiklerini bildirdi.

New York'ta daha önce "Kanlı Nigar", "Sen Olmasaydın" ve "Hisseli Harikalar Kumpanyası" oyunlarını büyük başarıyla sahneleyen "Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu" (Turkish-American Art Society of New York-TAASNY) 28 Şubatta Broadway'de sahneleyecekleri "Ali Baba ve Kırk Haramiler" oyunuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

TAASNY ekibinin açıklamasında şunlar kaydedildi: "Uzun zamandır Amerika'da Türkçe çocuk oyununun eksikliğini hissediyorduk. Geçtiğimiz iki sene içerisinde hızla büyürken, bir yandan da çocuk tiyatrosu birimimizin hazırlıklarını sürdürüyorduk. Nihayet o an geldi ve ekibimiz artık çocuklarla buluşmaya hazır. Çocuk tiyatrosunun hassasiyetinin ve ciddiyetinin bilinciyle ve keyifle çalışıyoruz. Değerli çocuklarımızın ve ailelerinin gülen yüzleri en büyük ödülümüz olacak."

Can Doğan tarafından yazılan, Nurullah Kalkan tarafından yönetilen, yapımcılığını İbrahim Yazıcı, genel sanat yönetmenliğini Duygu Erdoğan'ın üstlendiği oyun, "Türk Kültür Vakfı"nın (Turkish Cultural Foundation) sponsorluğunda, Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu oyuncuları tarafından Broadway'in önemli tiyatrolarından "Lighthouse International"da sahnelenecek.
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

Piyasalar