Akbank Sanat'ta sahne dansçıların

Akbank Sanat'ta sahne dansçıların

Akbank Sanat'ta sahne dansçıların

Akbank Sanat, Kasım ayında dans atölyesi kapsamında gerçekleşecek Uri & Johan ile Yolculuk, Swift Move ve Önder Çevik'in koregrafisini yaptığı yeni dans gösterisi Kendinden Uzak isimli üç ayrı dans etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

URI & JOHAN İLE YOLCULUK

Koreografi: Uri Ivgi & Johan Greben
Işık Tasarım: İlhami Gürsoy

Uzun yıllardır birlikte çalışan ve 2003 yılından bu yana dünyaca ünlü uluslararası pek çok dans grubunun koreografisini gerçekleştiren Uri Ivgi ve Johan Greben'in hazırladığı "Uri & Johan ile Yolculuk", izleyiciyi tutkulu ve teatral bir yolculuğa çıkarıyor.

SWIFT MOVE

Koreografi: Heidi Vierthaler

Koreograf Heide Vierthaler'in Ocak ayında Akbank Sanat'ta gerçekleştirdiği workshop çalışmalarından yola çıkılarak hazırladığı dans gösterisi, bilinmeyen bir bölgeye adım atıp, içinde bulunduğunuz atmosferin sizi öngöremediğiniz hislere ve bilinmeyen yerlere sürüklemesini, yeni tanışan insanların zamanla birbirleri hakkında yeni şeyler öğrenmeye başlamalarını anlatıyor.

Tarih:
13 Kasım 2013, Çarşamba
14 Kasım 2013, Perşembe
Saat: 20.00
Bilet Fiyatı: 10 TL

KENDİNDEN UZAK

Koreografi: Önder Çevik

Yaşam sade bir nitelikken hepimizin kafası gürültülerle dolu. Kendi benliğinden uzak kitleler, yok olan seneler, tanımadan, karşılaşmadan belli belirsiz kayıp bir olgunluk. Aynalara küs bir yaşam, ruhundan uzak, ruhun penceresi aynalardaki, bakmak istemediğin gözlerin, sana senden yakın ve boş gürültüden uzak...

Işık Tasarım: Murat Selçuk     
Müzik: Mehmet Can Özer
Tarih:
20 Kasım 2013, Çarşamba
22 Kasım 2013, Cuma
Saat: 20.00
Bilet Fiyatı: 10 TL