Fosforlu'nun hikayesi tekrar sahnede

Fosforlu'nun hikayesi tekrar sahnede

Türkiye’nin önemli kadın yazarlarından Suat Derviş'in yazdığı "Fosforlu Cevriye" Tiyatrokare tarafından sahneye uyarlanıyor.

Müzikalde Fosforlu Cevriye rolünü, Zülfü Livaneli’nin romanından uyarlanan ve 6 yıldır kapalı gişe oynanarak bir rekora imza atan “Leyla’nın Evi”nde Roxy rolüyle çok sevilen ve pek çok tiyatro ödülü kazanan Ayça Varlıer oynayacak.

Varlıer, güzelliği, cesareti ve dik duruşuyla efsane bir karakter olmuş olan bir hayat kadınını canlandıracak.

Daha önce tiyatroya Gülriz Sururi tarafından uyarlanan ve sinemada Türkan Şoray’ın oynadığı "Fosforlu Cevriye", İstanbul’un Galata semtinde, siyasi kimliği nedeniyle polisten kaçan bir adama aşık olan ve onu hayatında hiç tanımadığı bir baba, bir anne, bir kardeş, bir sevgili gibi sahiplenen bir kadının aşk öyküsünü anlatıyor.Suat Derviş’in 1945’de yazılıp, 1970’lerde yayınlanan “Fosforlu Cevriye" adlı romanından Tuncer Cücenoğlu tarafından uyarlanan oyunu, Tiyatrokare’ye konuk yönetmen olarak katılan Serkan Üstüner yönetiyor.

Nedim Saban’ın yapımcılığını üstlendiği projenin yönetmen yardımcılığı ve dramaturjisi Cevdet Canver, özgün müziği Eylem Pelit, dekor tasarımı Aslı Varlıer Pelit, koreografi Candaş Baş, kostüm tasarım Hale Eren, ışık tasarım Yüksel Aymaz‘a ait.

Müzikalde Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Pınar Yıldırım, Mert Canim, Cem Güler, Ece Duran Cevriye’nin yaşamına giren farklı karakterlere hayat veriyor.

Fosforlu, 12 Eylül'de saat 20.30 ve 13 Eylül 16.00'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde. Biletler Biletix ve Zorlu Center PSM'nin internet sitesinde satışa çıktı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS