Hamlet İstanbul Tiyatro Festivali'nde

Hamlet İstanbul Tiyatro Festivali'nde

Dünyanın dört bir köşesinde sahnelenen Shakespeare'in eşsiz oyunu Hamlet, Robert Lepage'ın ezber bozan yorumuyla İstanbul Tiyatro Festivali'ne geliyor.

22. İstanbul Tiyatro Festivali'nin merakla beklenen oyunu Hamlet | Collage, multimedya dehası olarak bilinen, Kanadalı tiyatro ve sinema yönetmeni Robert Lepage'ın imzasını taşıyor. 

Lepage, Shakespeare'in ünlü tragedyasını yeniden kurguladığı oyunda, en ileri teknolojiyi yalın hikaye anlatıcılığı ile harmanlayarak benzersiz bir Hamlet sahneye koyuyor. 

Lepage, oyununda, daha önce Miles Davis ve Jean Cocteau'nun hayatlarını konu alan Needles and Opium'da denediği, Carl Fillion tasarımı, küp şeklindeki dekorun olanaklarını daha da ileriye taşıyor. 

Yönetmenin üç boyutlu projeksiyon teknolojisinden faydalanarak yarattığı büyülü dünya, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek.

Hamlet | Collage'da, 22. İstanbul Tiyatro Festivali'nin yaşam boyu başarı ödülünü de alacak olan, Moskova'nun köklü tiyatrosu Theatre of Nations'ın sanat direktörü, ünlü Rus oyuncu Evgeny Mironov, oyunculuğuyla göz dolduruyor. Hamlet dışındaki karakterlerin hayaletleriyle birlikte toplam 11 karaktere tek başına nefes veren Mironov'un performansı 22 ve 23 Kasım'da Zorlu PSM Ana Tiyatro'da seyirciyle buluşacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS