kültür sanat

Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema

Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu

Adana Uluslararası Film Festivali'nde bu yıl 24.'cüsü verilen Altın Koza Ödülleri'ne Onur Ünlü ve Onur Saylak damga vurdu. İşte Altın Koza'yı kucaklayan yapımlar ve oyuncular:



5 kategoride 31 ödül sahiplerini buldu

Adana Uluslararası Film Festivali'nde 5 kategoride toplam 31 Altın Koza sahiplerini buldu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)

Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak)

Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)

En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday)

10 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)

11 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar)

12 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

13 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş)

14 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar)

15 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Hayat Van Eck (Daha)

16 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar)

17 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)

18 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)

19 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

20 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)

21 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)

22 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)

23 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal)

24 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Deneysel Film Ödülü: Irony (Radheya Jegatheva)

25 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Kurmaca Film Ödülü: It's Just A Gun (Brian Robau)

Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri

26 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)

27 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)

28 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)

29 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri

30 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)

31 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)

32 / 32
Altın Koza Ödülleri 24. kez sahiplerini buldu
Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney'e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS