Bir Türk Masalı filmi

Bir Türk Masalı filmi

Bir Türk Masalı filmi

29 Temmuz 2022 tarihinde tüm Türkiye`de yüzlerce salonda gösterime girecek olan Bir Türk Masalı filmi cinsellik, küfür ve şiddet barındırmıyor. Filmin İngilizce dublaj, İngilizce ve Arapça altyazı seçenekleri de mevcut.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Film; yeniden uyarlama bir masal değil, tamamen sıfırdan yazılan ve yazılırken Anadolu Coğrafyasının öğelerini işin merkezine alan bir masal. Yeşilçam sinemasının en son masalını yaklaşık 50 sene önce çektiği ve dünya sinemasının bile büyük bütçelerle Anadolu hikayelerine yöneldiği düşünüldüğünde filmin önemi bir kat daha artıyor.

Mutluluk ülkesinde geçen fantastik bir masal olarak nitelendirilen film, büyüklerimizin anlattığı, küçüklerimizin kahramanı olduğu bir “Aile Filmi”. Evvel zaman içinde geçen, Yiğit’in Peri Kız’a aşkı için, Aydınlık ve Karanlık’ın oyununa “Varım” dediği, sıcak, içten, fantastik, sürükleyici, trajikomik, eğlenceli, farklı ve evrensel bir masal.

Filmde yeni nesil birçok yıldızla birlikte Yeşilçam Sinemasının çok değerli isimleri de var. Ahmet Mekin, Suna Selen, İzzet Günay, Kayhan Yıldızoğlu ve Füsun Erbulak filmin kadrosunda. Bu isimlerle birlikte; Toprak Sergen’in yazdığı, yönettiği ve oynadığı filmin başrollerini; Burak Sergen, Cemal Hünal, Amine Gülşe, İclal Aydın, Doruk Sarıduman, Orçun İynemli, Ege Aydan, Caner Kadayıfçı, Aslı İnandık, Işıl Sergen, Ali Davutoğlu, Hakan Ateş, Rüştü Asyalı, Roz Noori, Bilge Bilge, Poyraz Demirci, Leya Kırşan, Muhittin Oymakçıer ve Adnan Efe Yavuz paylaşıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir Türk Masalı filmi


Filmde ayrıca Erkin Koray ve Barış Manço gibi ustaların eserleri yorumlanırken, filmin soundtrack`i başrol oyuncularından Amine Gülşe`nin sesinden bir klip haline de getirildi.

Toprak Sergen`in ilk kez yapımcılık ve yönetmenlik deneyimi kazandığı film, Sergen`in hedeflerine bir adım daha yaklaşmasını sağlarken, seneler sonra Türk Sinemasına yeniden bir masal kazandırmanın gururunu da yaşatıyor. Sergen`e göre bu film çok daha iyi bir sürecin başlangıcı. Sinemadan kazandığını yine sinemayla paylaşmak isteyen Sergen, bu filmin devam filmlerinin gelmesi ve her geçen gün ilerleyen teknolojik gelişmelerle birlikte izleyicinin takdirini kazanmak için hep daha iyisini yapmak için çalışmalara çoktan başlamış.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber