Bu ay izlemek isteyebileceğiniz 12 film

Aralık boyunca izlemek isteyebileceğiniz komediden drama, aksiyondan maceraya kadar farklı kategorideki film önerilerimizi sizler için listeledik.Suikastçinin İnancı (Assassin's Creed - 2016)
Genetik kodunun kilidini kırması ile atalarının hatıralarına erişim sağlayabilen Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanya'sında yaşayan atası Aguilar'ın maceralarını kendi hafızalarında yer alacak kadar canlı bir şekilde deneyimler. Gizli bir topluluk olan Suikastçiler'in soyundan geldiğini öğrenen genç adam yeni kazandığı beceriler ile baskıcı ve güçlü organizasyon Templar'ın karşısına çıkar. Callum, günümüzde de var olan Templar organizasyonunu alt etmek için geçmişindeki bilgi ve tecrübesini kullanacaktır.
Yönetmen: Justin Kurzel
Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons
Taş (2017)
Geçirdiği bazı hastalıklardan dolayı zihinsel yetilerinde zayıflıklar yaşayan Selim, onu devlet yurduna götürmek isteyen bir 'memur'dan kaçarken tanımadığı bir evin kapısında bayılır. Onu bulan ailenin annesi Emete, kapıdaki adamın yıllar önce ortadan kaybolmuş oğlu Hasan olduğunu düşünmektedir. Selim, adının Hasan olmadığını söylese de kadına dinletemez. Emete de kocası ve kızı Suna'yı da Hasan'ın döndüğüne inandırır ve hayattan bezmiş aile bir anda yeniden yaşam enerjisi bulur. Selim bir an önce oradan ayrılmak istemektedir; ama hem peşinde olan Memur hem de Suna'dan hoşlanmaya başlaması onu eve bağlayacak, işleri biraz daha içinden çıkılmaz hale getirecektir.
Yönetmen: Orhan Eskiköy
Oyuncular: Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Ahmet Varlı, Beste Kökdemir
Bordo Bereliler Suriye (2017)
Film, Suriye'de Türk sınır güvenliğini tehdit eden yerel bir terör örgütünün başındaki Çöl İmamı lakaplı Ebu Salim'i yok etmek için operasyon düzenleyen yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki timin hikayesini konu alıyor. Bir süre sonra bu terör örgütünün en büyük desteğinin paralel devlet yapılanması FETÖ terör örgütü olduğu anlaşılıyor ve operasyon hem dışarıda, hem içerideki cuntacılara karşı verilen mücadeleye dönüşüyor.
Yönetmen: Erhan Baytimur
Oyuncular: Cenk Ertan, Sedat Mert, Erdoğan Yaprak, Turgay Atalay
Sinsiran: Yaşak Aşk (2017)
Evli bir kadın olan Nermin, sevgilisiyle yasak bir aşk yaşamaktadır. Sevgilisiyle birlikte olabilmek için onun yardımıyla bir büyü yaptırır. Ancak bu büyünün sonuçları çok ağır olur. Büyü yüzünden Nermin'in kız kardeşi Seher tecavüze uğrayarak öldürülür. Nermin'in eşi Bedri ise her gece korkunç kabuslarla boğuşmaktadır. Geri dönüşü çok zor olan ve cinlerin en tehlikelisi Sinsiran'la mücadele etmekte olduğunu bilmeyen Bedri'ye umut ışığı, iş arkadaşı Murat'tan gelir. Murat sayesinde tanıştığı Can'ın kendisini Sakine'ye yönlendirmesiyle bir kurtuluş umudu bulan Bedri, hemen Sakine'nin köyüne doğru yola çıkar. Ancak köyde işler iyice tehlikeli bir hal alacaktır...
Yönetmen: Samet Çakırtaş
Oyuncular: Şehmus Kartal, Pınar Güven, Bilge Bilge, Akın Ayvaz, Sebahat Adalar
Duvar (1983)
Bir Merkez Cezaevi; Ankara. kadınlar ve erkekler, adli ve siyasi tutuklular, ve çocuklar, çocuk koğuşu; hapishanenin köleleri. Dördüncü koğuşun çocukları. Dördüncü koğuşun çocuklarının sefaleti. İşte koğuşun kırık camları, hırsızları, katilleri, terk edilmiş çocukları... Ay... İncecik, kavun dilimi gibi ay... Umut ve özlem... Şişko'nun, Şaban'ın ve diğer çocukların elleri Tanrı'ya doğru açılır. Derler ki, yeni ayı ilk gördüğünde dua eder ve dilek tutarsan, Tanrı bunları yerine getirir. Çocukların hepsi tek bir dilek tutarlar: "Allah'ım, beni daha iyi bir hapishaneye yolla.", "Beni de Allah'ım". Tüm çocukların dilek ve arzuları budur: Daha iyi bir cezaevi. Buraya artık dayanamıyorlar. Şiddet, dördüncü koğuşun angaryaları onları tüketmiş. Her şeyi kabul etmek zorundalar. Temizlik, mutfak işleri, kömür ve çöp taşıma, kısacası cezaevinin tüm angaryası onların eline bakar... Dayak ve baskılar... Onlar gerçekten cezaevinin kölesidirler. Ancak umutları tükenmez. Başka bir cezaevine gitmeyi başarmalılardır.
Yönetmen: Yılmaz Güney
Oyuncular:Tuncel Kurtiz, Ayşe Emel Mesçi, Nicolas Hossein
Aç Kurtlar (1969)
Serçe Memed, bir kanun kaçağıdır, bir eşkıyadır. Öğretmenlik yaptığı günlerde köyünü eşkıya basmış, yeni evlendiği karısını kaçırmış, kadın dokuz ay dağlarda kaldıktan sonra intihar etmiş ve köye ölüsü getirilmiştir. Siirt'in bir köyünde öğretmenlik yapan Serçe Memed'in adı, bu yörede 'eşkıya celladı'na çıkar. Yine bir kış günü eşkıyalar bir öğretmenin karısını kaçırırlar. Üç ay dağlarda eşkıyaların tek tek tecavüz ettiği kadını kurtarır Serçe Memed ve kocasına geri götürür.
Yönetmen: Yılmaz Güney
Oyuncular: Yılmaz Güney, Sevgi Can, Hayati Hamzaoğlu, Bahri Özkan
Düşman (1979)
İsmail genç karısı Naciye, kayınvalidesi ve küçük kızıyla yoksul bir yaşam sürer. İş bulmak için savaş vermektedir. Belediyede bulduğu iş de ezilmişliğinden, yoksulluğundan ve acılarından kurtaramaz İsmail'i.
Yönetmen: Zeki Ökten
Oyuncular: Aytaç Arman, Güngör Bayrak, Hikmet Çelik, Kamil Sönmez
Ezber Bozan (Rules Don't Apply - 2016)
Amerika'nın küçük bir yerleşim kasabasında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olan genç kıza Hollywood'un kapıları aralanır. Kendisine teklifte bulunan milyarder iş adamı, genç kızı Hollywood'a davet eder. Aktrislik yolunda ilerleyeceği şehir olan Los Angles'a doğru yola koyulan Marla Mabrey'i havaalanından milyarderin tahsis ettiği özel şoförü karşılayıp kalacağı yere götürecektir. Marla Mabrey ve özel şoför daha ilk karşılaşmalarında onları birbirine çeken bir his kıvılcımı belirmiştir. Ancak bu imkansız bir aşk gibi görünmektedir.
Yönetmen: Warren Beatty
Oyuncular: Lily Collins, Haley Bennett, TaissaFarmiga
Mutlak Kadınlar (Certain Women - 2016)
Amerikan Northwest geniş açık ovaları ortasında kendi yollarını bulmaya çalışan 4 kadını konu alan yapım, ofiste cinsiyetçiliğe maruz kalan bir avukat, rüyasında evi inşa etme isteği sebebiyle sevdiği adamla çatışma içerisinde kalan bir anne ve yalnız bir çiftlik kızıyla garip bir bağ kuran genç bir hukuk öğrencisini konu alıyor. Kadınların hikayeleri sıradan fakat güçlü bir şekilde kesişmeye başlarken, onlar da kendilerini tanımlamaya başlarlar...
Yönetmen: Kelly Reichardt
Oyuncular: Michelle Williams, Kristen Stewart, Laura Dern
Masa 19 (Table 19 - 2017)
10 / 13
Bu ay izlemek isteyebileceğiniz 12 film
Arkadaşının düğününde baş nedime olan Eloise, sevgilisi olan damadın en yakın arkadaşı tarafından terk edilince bir anda istenmeyen bir konuğa dönüşür. Baş nedime görevinden azledilen genç kadı hem sevgilisinden em de arkadaşının yakınlığından olmuştur. Yine de başını dik tutarak düğüne katılmaya karar veren genç kadının yaşayacağı tek dışlanma bu değildir. Eloise düğüne katıldığında "istenmeyenler" masasına oturtulduğunu fark eder. Masadaki herkes sırlarını açığa dökerken istenmediği bir düğünde arkadaşlığı keşfeden Eloise belki romantizmi de tekrar bulacaktır.
Yönetmen: Jeffrey Blitz
Oyuncular: Anna Kendrick, Lisa Kudrow, Craig Robinson
Patron Bebek (The Boss Baby - 2017)
11 / 13
Bu ay izlemek isteyebileceğiniz 12 film
Tim 7 yaşında bir çocuktur ve en büyük hayali bir köpek sahibi olmaktır. Ancak günün birinde hayallerine büyük bir darbe iner. Annesi ve babası küçük bir bebeği evlat edinmiştir. Ancak bu bebekte bir gariplik vardır. Sürekli takım elbise giymektedir ve anne-baba etrafta olmadığında akıcı bir aksanla konuşabilmektedir. Tim ilk başta ailesinin bütün ilgisini üstüne çeken bu bebekle hiç anlaşamaz. Küçük bebek aslında bir ajandır ve çözmesi gereken çok önemli bir mesele vardır; Puppy Cop. yönetim kurulu başkanının hain planlarını bozmak!
Yönetmen: Tom McGrath
Seslendirenler: Alec Baldwin, Steve Buscemi, Jimmy Kimmel
Bu da Nereden Çıktı? (Why Him? - 2016)
12 / 13
Bu ay izlemek isteyebileceğiniz 12 film
Ned ailesine bağlı, sevecen ve korumacı bir babadır. Her tatilde Stanford'ta okuyan kızını ziyarete gitmekte olan aile bu sefer de yollarını üniversiteye çevirmiştir. Ancak Ned ve ailesi kızıyla buluştuğunda Ned'in en büyük kabusunun gerçek olduğunu görürler. Stephanie'nin bir erkek arkadaşı vardır. Hem de bu erkek arkadaş Silikon Vadisi'nde başarılı olmuş genç bir milyarderdir. Ned kızını bu adamdan kıskanarak farkında olmadan tuhaf ama iyi kalpli olan Laird ile rekabete girer.
Yönetmen: John Hamburg
Oyuncular: Zoey Deutch, James Franco, Bryan Cranston
Çok daha fazlası D-Smart'ta
13 / 13
Bu ay izlemek isteyebileceğiniz 12 film
D-Smart'ın avantajlı dünyasına daha yakından göz atmak için tıklayın!
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS