Bu hafta 11 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 11 film vizyona girecek. 11 Eylül saldırılarından sonra Afganistan'a gönderilen ilk Amerikan Özel Kuvvetler biriminin hikayesini anlatan "12 Savaşçı" filmi gösterime giriyor. Tolga Karaçelik'in yazıp yönettiği Türk filmi "Kelebekler" izleyiciyle buluşacak.Kickboxer: Misilleme
Yönetmen Dimitri Logothetis'in senaryosunu Jim McGrath ile kaleme aldığı film, özgürlüğüne kavuşabilmek için kazanması zor bir dövüşe çıkması gereken adamın mücadelesini ele alıyor.
12 Savaşçı
Chris Hemsworth'un başrolünde yer aldığı "12 Savaşçı", 11 Eylül saldırılarından sonra Afganistan'a gönderilen ilk Amerikan Özel Kuvvetler biriminin hikayesini odağına alıyor.
Thelma
"Reprise", "Oslo" ve "31. august" gibi yapımlarıyla tanınan Norveçli sinemacı Joachim Trier'in yönettiği "Thelma", muhafazakar ailesinin yanından biyoloji okumak için ayrılan genç bir kızın, üniversitede tanıştığı birine aşık olduktan sonra yaşadıklarını, geçmişten parçalar eşliğinde anlatıyor.
Ruhlar Evi
"Ruhlar Evi", annesinin hayaletini görmeye başlayan genç bir kız ve arkadaşlarının düzenlediği ruh çağırma seansından sonra gelişen olayları konu ediniyor.
Kelebekler
Sundance Film Festivali'nin Dünya Sineması bölümünde Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan, Tolga Karaçelik'in yazıp yönettiği "Kelebekler" izleyiciyle buluşacak.
Film, babalarının kendilerini çağırmasıyla otuz yıl sonra köylerinde bir araya gelen üç kardeşin hikayesini ele alıyor.
Bizim Köyün Şarkısı
Tuğçe Soysop'un yönetmenliğini üstlendiği "Bizim Köyün Şarkısı", babalarının doğduğu köye geri dönme kararıyla şehir yaşamından köy hayatına adapte olmaya çalışan ve okulda yeni arkadaşlar edinmeye çalışan iki çocuğun hikayesini anlatıyor.
Arapsaçı
Komedi türündeki film, eski bir aktörün şöhretli zamanlarından kalan deri ceketin, tesadüfi olaylar sonucunda kesiştirdiği farklı insanların hayatlarını anlatıyor.
Zor Bir Karar
Ender Özkahraman'ın yazıp yönettiği "Zor Bir Karar", babası ve kardeşleriyle Hakkari'de yaşayan ve bir kilim atölyesinde çalışan Eylem'in hikayesini beyaz perdeye taşıyor.
Kabus
Tuncer Gürbüz'ün yönettiği yerli korku filmi "Kabus", annesinin ölümünden sonra psikolojik olarak gelgitler yaşayan genç bir kızın hikayesini anlatıyor.
Sagu & Pagu
10 / 10
Bu hafta 11 film vizyona girecek
Engin Baştürk'ün yönettiği haftanın animasyon filmi "Sagu & Pagu", su kaynakları, soyu tükenen hayvanlar ve kuraklık gibi olgulara dikkati çekmeyi amaçlıyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS