Film Ekimi’nde bu filmler kaçmaz

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Film Ekimi’nde bu filmler kaçmaz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı İKSV tarafından düzenlenen Film Ekimi’ne sayılı günler kaldı. Vodafone Red sponsorluğunda İstanbul’da 29 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Avrupa’da pek çok festivale adını yazdıran ödüllü filmler de var, ilerleyen günlerde Oscar heykelciği için yarışacak olanlar da, jüri başkanı olduğu film festivalinde dünyaca ünlü yönetmen Almodovar’ı gözyaşlarına boğacak kadar etkileyici olanlar da..120 BPM
Film 1990’lı yılların başında AIDS hakkında bilinç yaratmaya çalışan bir örgütün hikayesini anlatıyor. Cannes Film Festivali’nde Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan film Oscar yolunda da yarışacak.
The Killing Of A Sacred Deer
Yönetmen koltuğunda Lobster filmi ile harikalar yaratan Yorgos Lanthimos’un olduğu film, başarılı bir cerrah ve babasının boşluğunu onunla doldurmaya çabalayan bir ergenin hikayesini anlatıyor. Ünlü yönetmen bedensel şiddetten doğan mizaha bu filminde de yer veriyor. Aileye,suçluluk duygusuna ve sınıfa dair soğuk duş etkisi yaratan bir film.
The Beguiled
Festivalin Hollywood etkisinin en ağırlıkta olduğu filmlerinden biri. Başrollerde Colin Farrell, Nicole Kidman ve Kirsten Dunst var. Amerikan iç savaşı sırasında düşman sahasında yaralanan John McBurney bir kız tarafından bulunuyor. Kız, onu yaşadığı yurda götürüyor ve tedavisi yapılan asker iyileştiğinde yurttaki kızlar onu paylaşamamaya başlıyor. İşler zamanla karışıyor ve asker büyük bir nefretin odağı haline geliyor.
Good Time
Yönetmen koltuğunda Safdie Kardeşler’in oturduğu film, bir suç filmi. Sonu kötü biten bir soygun girişimi sonrasında zihinsel engelli kardeşi tutuklanan Connie, onu kurtarabilmek için zamana karşı yarışacağı bir gecelik bir yolculuğa çıkıyor. Filmin senaryosu ve oyunculuklar izleyiciyi sürüklerken, Cannes Festivali’nden ödül alan müzikleri de senarist, yönetmen ve oyuncuların işini kolaylaştırıyor..
In The Fade
Fatih Akın’ın filmi Türkiyeli bir Kürt olan ve kocasıyla çocuğunu Hamburg’daki bir terör saldırısında kaybeden bir kadının hikayesine odaklanıyor. Film, Diana Kruger’e Cannes Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırdı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS