‘Kar ve Ayı’ Toronto’da

‘Kar ve Ayı’ Toronto’da

‘Kar ve Ayı’ Toronto’da

Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi “Kar ve Ayı”, dünya sinemasının köklü festivallerinden Toronto Uluslararası Film Festivali’nin keşif filmlerine yer verilen Discovery Bölümü’ne bu sene Türkiye’den seçilen tek yapım oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Film dünya prömiyerini, 8-18 Eylül tarihlerinde yapılacak 47. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Selcen Ergun’un yönettiği ve senaryosunu Yeşim Aslan’la beraber yazdığı filmin başrollerinde Merve Dizdar ve Saygın Soysal yer alırken onlara Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak, Onur Gürçay ile Muttalip Müjdeci eşlik ediyor.

Görüntü yönetmenliğini Florent Herry’nin üstlendiği, kurgusunu Çiçek Kahraman’ın gerçekleştirdiği filmin müziklerinde Erdem Helvacıoğlu imzası bulunuyor.

Psikolojik gerilim unsurları taşıyan “Kar ve Ayı”da, kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüpheyle yüzleşme hikâyesi anlatılıyor. Türkiye-Almanya-Sırbistan ortak yapımı olan filmin çekimleri 2020 yılının kış aylarında Artvin-Şavşat bölgesinde gerçekleştirildi.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber