Mehmet Güreli’nin yeni filmi İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor

Mehmet Güreli’nin yeni filmi İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor

Mehmet Güreli’nin yeni filmi “Dört Köşeli Üçgen” prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

Sinema, müzik, resim ve edebiyatın duayen isimlerinden Mehmet Güreli’nin yeni filmi “Dört Köşeli Üçgen” prömiyerini 37. İstanbul Film Festivali’nde yapacak. İlk kez sinemaseverlerle buluşacak filmin gösterimi 15 Nisan’da Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilecek.

“Dört Köşeli Üçgen”in Teaserı:

Mehmet Güreli’nin “Gölge”den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan “Dört Köşeli Üçgen” Güreli’nin aynı zamanda dayısı olan ünlü yazar Sâlâh Birsel’in aynı adlı romanından uyarlandı.

İflah olmaz bir gözlemcinin hikâyesinin anlatıldığı filmin başrolünde yer alan Mustafa Dinç’e; Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil ve birçok önemli isim eşlik etti. Filme ayrıca Sâlâh Birsel’in eşi, tiyatrocu Jale Türkan Birsel de konuk oyuncu olarak destek verdi.

Görkem Yeltan’ın senaryosunu kaleme aldığı “Dört Köşeli Üçgen”in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil’in gerçekleştirdiği filmin özgün müzikleri Mehmet Güreli’nin imzasını taşıyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Dört Köşeli Üçgen”in afişi Emre Erdem tarafından tasarlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan filmin çekimleri İstanbul, Alaçatı, Bodrum ve Selçuk’ta gerçekleştirildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS