hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Squid Game konusu nedir? Squid Game ne demek? Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölüm?

  Squid Game konusu nedir Squid Game ne demek Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölüm
  expand

  Yayınlandığı günden bu yana Netflix’te izlenme rekorları kıran Squid Game ile ilgili bilgiler izlemek isteyenler tarafından sorgulanıyor. Dizinin neden bu kadar sevildiği de ayrıca merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Peki, Squid Game konusu nedir? Squid Game kaç sezon, kaç bölüm? İşte Squid Game ile ilgili bilgiler..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Netflix'in 17 Eylül’de yayına aldığı yeni dizilerden biri olan Squid Game(Kalamar Oyunu) kısa sürede platform üzerindeki popüler yapımlardan biri oldu. Squid Game dizisinin senaryosu ve yönetmenliği Hwang Dong-hyuk'a ait. Squid Game kısa sürede 111 milyon seyirciye ulaşarak dünya genelinde fenomen haline geldi.

  Dizideki kıyafetler satış rekorları kırarken, birbiri ardına Squid Game konseptli dükkânlar açılıyor. Sokakta oynadığımız sıradan oyunların ya da eski dijital ortamda tercih ettiğimiz oyunları gerçek hayata uyarlayan dizi, Twitter’ın trend topic listesinde yer alıyor. 

  Squid Game konusu nedir Squid Game ne demek Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölümSQUİD 2.SEZON GELİYOR

  Çıktığı günden itibaren kısa sürede tüm dünyada popüler hale gelen Squid Game dizisinin yönetmeninden sevindirici açıklama geldi. Büyük bir hayran kitlesine sahip dizinin ikinci sezonu geliyor. Yabancı dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk, dizinin hayranlarına müjdeli bir açıklama yaptı. Bir röportajda “Gerçekten ikinci bir sezon olacağını söyleyebilirim” ifadelerini kullanan yönetmen, yeni sezon ile ilgili herhangi bir ayrıntı vermedi. Fakat dizide büyük hayran kitlesine sahip Seong Gi-Hun’un geri döneceğine söz verdi. Yönetmen ayrıca şu ifadelerde bulundu;

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “İkinci sezon için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi var. Bu yüzden neredeyse bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum! Ama gerçekten ikinci bir sezon olacağını söyleyebilirim. Şu an kafamda. Şu anda planlama sürecindeyim. Ama bunun ne zaman ve nasıl olacağını söylemek için çok erken olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sana söz veriyorum: Gi-Hun geri dönecek ve dünya için bir şeyler yapacak.”

  SQUİD GAME KONUSU NEDİR?

  Squid Game dizisi gerilim- drama türünde bir dizidir ve bir hayatta kalma mücadelesini ekrana taşır. Squid Game dizisinde, maddi sıkıntı içinde olan yüzlerce çocuk bir oyuna katılmaları için davet alır. Kazananın 40 milyon dolar ödüle kavuşacağı oyun, çocuklar için ölüm tehlikesini de beraberinde getirmektedir. Gülük hayattaki yaşam şartlarının ağırlığı ve cazip ödülün hevesiyle oyuna başlayan çocuklar, hayatta kalabilmek adına her şeyi yapmak zorunda kalır. Hayatta kalan oyuncular, bir sonraki etaba geçerken, diğer yandan oyuncular arasındaki gruplaşmalar, tehlikenin boyutunu daha da artırır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Squid Game konusu nedir Squid Game ne demek Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölümSQUİD GAME NE DEMEK?

  Squid ve game kelimeleri İngilizcedir ve Türkçe anlamları “Kalamar” ve “Oyun”dur. Squid Game dizisinin adı ise Türkçe'ye Kalamar Oyunu olarak çevrilmektedir.

  SQUİD GAME KAÇ SEZON, BÖLÜMDEN OLUŞUYOR?

  Henüz sadece birinci sezonu yayınlanan Squid Game, Netflix'in orijinal Güney Kore yapımı 9 bölümden oluşan dizisidir.

  Squid Game konusu nedir Squid Game ne demek Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölümSQUİD GAME OYUNCULARI

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Park Hae-soo - Cho Sang-woo

  Lee Jung-jae - Seong Gi-hun

  HoYeon Jung - Kang Sae-byeok

  Oh Yeong-su Oh Il-nam

  Anupam Tripathi, Abdul Ali

  Heo Sung-tae Jang Deok-su

  Kim Joo-ryoung - Han Mi-nyeo

  Squid Game konusu nedir Squid Game ne demek Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölüm
  Squid Game konusu nedir Squid Game ne demek Netflix Squid Game kaç sezon, kaç bölüm

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow