hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tişört Nasıl Yazılır? Tişört TDK Doğru Yazılışı... Tişört Mü T-Shirt Mü?

  Tişört Nasıl Yazılır Tişört TDK Doğru Yazılışı... Tişört Mü T-Shirt Mü
  expand

  Tişört kelimesi, gün içerisinde en fazla kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır. Tişört kelimesi konuşma dili içerisinde sıklıkla kullanılsa bile yazılışı esnasında yanlışlık yapılabilmektedir. Tişört kelimesinin "tişört" şeklinde yazılması doğru kabul edilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk dil kurumuna göre de tişört kelimesinin yazılışı "tişört" şeklinde olmalıdır. T-shirt şeklinde bir kullanımın da yanlış olmadığını, ancak yabancı bir kelime olduğunu söylemek mümkündür.

  Tişört Nasıl Yazılır? 

  Tişört kelimesi, yazılışı en fazla karıştırılan kelimelerden birisi olarak bilinmektedir. Tişört kelimesinin yazılışının karıştırılmasından dolayı birçok farklı ve yanlış yazımıyla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Tişört kelimesi, genel olarak yaz ve bahar aylarında giyilen kısa kollu, pamuk ve polyester kumaşlardan üretilen giyim ürünü olarak bilinmektedir. Tişört kelimesinin doğru yazılışı da tişört şeklinde olmalıdır. Ancak t-shirt şeklinde kullanılan bir kelimenin de yanlış olmadığının bilinmesi gerekmektedir.

  Tişört TDK Doğru Yazılışı

  Tişört kelimesinin Türk dil kurumuna göre doğru yazılışının tişört şeklinde olduğunu söylemek mümkündür. Tişört kelimesinin yazılışı en fazla karıştırılan şekli T-shirt olarak bilinmektedir. T-shirt şeklinde yapılan bir yazım da yanlış kabul edilmemektedir. Tişört kelimesinin İngilizce yazılışının ise T-shirt olarak bilindiğini söylemek mümkün olmaktadır. Tişört kelimesinin yanlış yazılışını genel olaral tşört şeklinde görmek mümkün olmaktadır. Tşört şeklinde yazılan bir kelimenin yazım yanlışına sebep olacağının da bilinmesi gerekmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tişört mü T-shirt mü?

  Tişört kelimesi, yazılışı en fazla karıştırılan kelimelerden birisi olarak bilinmektedir. Tişört kelimesinin yazılışının T-shirt olarak mı yoksa tişört olarak mı yazılması gerektiği sıklıkla karıştırılmaktadır. Tişört kelimesi için yapılan her iki yazımın da doğru olduğunu söylemek mümkündür. Tişört kelimesinin dilimizde doğru kullanımının ve doğru yazılışının ise tişört şeklinde olması gerekmektedir. Ancak t-shirt şeklinde yapılan bir yazılış da yanlış olarak kabul edilmemektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow