hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vis A Vis Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Vis A Vis Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

  Vis A Vis Dizisinin Konusu Nedir Oyuncuları Ve İsimleri Neler Vis A Vis Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm
  expand

  İlk bölümü 2015 yılında yayınlanan Vis A Vis dizisi, İspanyol yapımı bir dizidir ve Türkçe anlam olarak göz göze ya da karşı karşıya anlamlarına gelir. Büyük beğeni toplayan bu dizi hem senaryosu hem de oyunculukları ile dikkat çekiyor. İşte Vis A Vis dizisinin konusu, oyuncuları ve karakterleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vis A Vis Dizisinin Konusu Nedir?

   Vis A Vis dizisinde Macarena'nın sevgilisi Macarena'dan para çalmasını istiyor ve Macarena bunu başaramıyor ve kısa bir süre içinde yakalanır. Bu olaydan sonra ise, eski sevgilisi tüm suçu Macarena'nın üzerine yıkarak olaydan kendini sıyırır. Bunun sonucunda ise, Macarena hapse girer. Hapishane bölümü, dizinin en çok ilgi gören bölümleri arasında yer alıyor. Hapishanenin içinde fuhuş, uyuşturucu, cinayet gibi pek çok illegal olay yer almaktadır.

   Hapishanede çalışan kişiler de bu suçlara kimi zaman ortak oluyor. Bu tarz olaylara ve durumlara alışık olmayan Macarena için onu zor bir süreç bekler. Macarena hapishaneye geldiğinde ona sarışın ve sarı gibi lakaplar takılır. Macarena, hapishane hayatını suçsuz olduğunu düşünerek geçirmek istemez. Macarena için her geçen gün daha da zorlaşan ve bitirmesi gereken daha 7 senelik bir hapis süresi vardır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Vis A Vis Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Neler?

   Alex Pina 'ın yapımcılığını üstlendiği Vis a vis dizisinde rol alan oyuncular, Maggie Civantos, Macarena Ferrira (Sarışın), Alba Flores, Saray Vargas de Jesus (Çingene), Najwa Nimri, Zulema Zahir, Roberto Enriquez, Fabio Martinez Leon, Carlos Hipolito, Leopoldo Ferreiro Lobo, Cristine Plazas, Miranda Aguirre Senen, Estefania Kabila Silva "Rizos" (Kıvırcık), Berta Vazquez ve Marta Aledo, Teresa Gonzales karakterlerine hayat verir. Vis A vis dizisinin yönetmenleri Alex Pina, Daniel Ecija ve İvan Escobar'dır. Alex Pina, aynı zamanda La Casa De papel gibi çok başarılı dizilere de imza atan bir önemli ve başarılı bir yapımcıdır. Yapımlarında ise, sembolik ve ilgi çeken bir karakter bulunur. Bu da dizilerin daha çok ilgi görmesini sağlamaktadır.

   Vis A Vis Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

   İlk bölümü 2015 yılında yayına giren Vis A Vis, 4. sezonunu geride bırakarak 5. sezonun çıkması merakla beklenen bir dizidir. Merakla beklenen dizinin her bir bölümü ise, 70 dakikadır. Vis A Vis dizisinde, gerilim ve dram temaları işleniyor. Dizide sürekli sarı renk vurgulanıyor. Ana karakter de sarışın olduğu için sürekli dizide sarı kelimesi geçiyor. Sarı, normalde pozitif enerjiyi ve saflığı temsil eder. Fakat dizide ise, sarı renk daha çok kötülüğü temsil ediyor. Bu özelliği sayesinde de dizi dikkat çekiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Vis A Vis Dizisinin Aldığı Ödüller

   Dizi, uzun soluklu bir dizi projesine sahiptir. Çok sevilerek takip edilen bu dizinin 4 sezonu soluksuz izlenmiş olup 5. sezonu ise merakla bekleniyor. Hem konusu hem de değişik olay örgüsü ile dikkat çeken bu dizi aynı zamanda 3 farklı ödüle layık görüldü. Bu ödüller ise;

  En İyi Kadın Oyuncu

  Kurguda En İyi Kadın Oyuncu

  En İyi İspanyol dizisi ödülleridir.

  Vis A Vis Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

   İspanyolların La Casa De Papel dizisinden sonra piyasaya sürdüğü en iyi yapımlar arasında yer alan Vis A Vis, yayın hayatına Antena 3'te girdi ve 4. sezonu ile birlikte Netflix üzerinden yayınlanmaya başladı. Kısa süre içinde adından söz ettirmeyi başaran bu dizi, izleyicilerin olumlu yorumlarını toplamayı da başardı.

   Önceki bölümlerini de Netflix üzerinden bulabileceğiniz bu dizi, izleyicilerine aksiyon ve dramayı birlikte yaşatıyor. Sağlam oyunculukları ve ustalıkla yazılmış senaryosu sayesinde sıradan hapishane dizilerinden farklı olduğunu gösteriyor.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow