hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk ücretsiz mi? Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk saat kaça kadar ücretsiz?

  Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk ücretsiz mi Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk saat kaça kadar ücretsiz
  expand

  Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak 4 müzede önemli bir değişikliğe giden İBB Kültür A.Ş.  kampanyanın detaylarını duyurdu. Peki, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Şerefiye Sarnıcı, Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk ücretsiz mi? Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk saat kaça kadar ücretsiz?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İBB Kültür AŞ, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak işletmesindeki müzelerde başlatacağı müze girişi kampanyası ile 100 gün boyunca yerli ziyaretçileri ağırlayacak.

  Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk ücretsiz mi, saat kaça kadar ücretsiz?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını coşkuyla kutlamak ve İstanbul’un tarihî hazinelerini daha fazla insanla buluşturmak amacıyla özel bir kampanya düzenledi. Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan kampanya kapsamında yerli ziyaretçiler 2 Ekim itibarıyla 100 gün boyunca Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni sabah 11.00’e kadar ücretsiz ziyaret edebilecekler.

  Tarihinin en kapsamlı restorasyonuyla İBB Miras tarafından koruma altına alınan Yerebatan Sarnıcı; tarihin teknoloji ve sanatla buluştuğu 1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı; ziyaretçilerine İstanbul’un Fethi’ni yeniden yaşatan aynı zamanda dünyanın ilk tam panoramik müzesi ünvanına sahip Panorama 1453 Tarih Müzesi ile Türkiye’den ve Osmanlı coğrafyasından eserlerin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk’te geçerli olacak kampanyadan yararlanmak için Radar İstanbul üzerinden alınan kodun girişte gösterilmesi gerekiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk ücretsiz mi Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk saat kaça kadar ücretsiz

  İBB Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Abbas, kampanyayla ilgili olarak; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan tam 100 yıl önce kurduğu Cumhuriyet’i yaşamanın ve yaşatmanın heyecanıyla müzelerimizde ücretsiz ziyaret kampanyası başlatıyoruz. İşletmemizdeki müzelerde geçerli olacak bu özel kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanından ve İstanbul’dan gelen misafirlerimizi tarihi ve kültürel bir yolculuğa davet ediyoruz. İstanbul’un zengin mirasını ve tarihini daha yakından tanıma fırsatı sunarak Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte paylaşmak istiyoruz.” diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow