Afara ne demek, ne anlama geliyor? Afara anlamı ile ilgili bilgiler..

Afara ne demek, ne anlama geliyor? Afara anlamı ile ilgili bilgiler..

Afara ne demek, ne anlama geliyor? Afara anlamı ile ilgili bilgiler..

Uğur Aslan'ın sunuculuğunu üstlendiği Afara isimli televizyon programıyla ilgili tüm detaylar merak ediliyor. Kanal D ekranlarında başlayacak olan Arafa kelimesinin ne anlama geldiği de izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, Afara ne demek? Afara kelimesi TDK anlamı ne? İşte Uğur Aslan'ın yeni programıyla ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan ve Uğur Aslan'ın sunuculuğunu üstlendiği Afara isimli televizyon programı ilk bölümüyle 15 Nisan'da saat 00.15’te izleyicilerle buluştu. Yargı dizisiyle izleyenlerin kalbini kazanan başarılı oyuncu Uğur Aslan'ın sunuculuğunu yapacağı şarkı programının ismi de dikkat çekti. Ünlü oyuncu yakında Afara programıyla ekranlarda olacak.

 

AFARA NE DEMEK?

Afara kelimesi; "Harman yerinde toprağa karışıp kalan taneler" anlamına gelmektedir.

Afara kelimesinin diğer anlamları ise şu şekilde sıralanabilir:

Harman yerindeki hububatın taş ve toprak ile karışık kalıntısı.

Bahçe ve bostanlardaki kalıntı, bir şeyin en son kalan döküntüsüdür.

Tütün tozu, ufalanmış tütün anlamına gelmektedir.

Afara kelimesi, uzun da olsa yakalarımızın bir araya gelemediği, gizli sevdalara tutulduğumuz, yokluğun içinde doyduğumuz, mutlu olmak için bolluğa ihtiyaç duymadığımız, hayatı ıskalamadığımız, hayatın geniş paçalarına tutunduğumuz bir dönemi temsil etmekte. Programın ismi bugün artık afara olan arabesk, afara kalan ahlak, afara kalan gazino kültürü, afara kalmış bir döneme selam çakmakta.

AFARA PROGRAMI KAPSAMI

Uğur Aslan, müzikal haline getirdiği “Afara” performansı boyunca sahnede güçlü bir orkestrayla, onlarca arabesk şarkı söyleyip, hem oyuncu hem müzisyen olarak seyirciyi büyülüyor ve bir çok sürprizle buluşturuyor. Müzik performansları milyonların beğenisini kazanan Aslan, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın üstlendiği "Afara" programı ile artık Kanal D ekranlarında olacak. 

Uğur Aslan'dan romantik paylaşım

Uğur Aslan'dan romantik paylaşım