hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aile Hülya kimdir? Aile dizisinde Hülya Soykan! Nur Sürer canlandırıyor! Nur Sürer kaç yaşında?

  Aile Hülya kimdir Aile dizisinde Hülya Soykan Nur Sürer canlandırıyor Nur Sürer kaç yaşında
  expand

  Aile dizisi Hülya kimdir sorusu gündemde... Aile dizisi oyuncuları merak ediliyor. Aile dizisindeki karakterler arasında yer alan Hülya, güçlü ve gözü kara bir kadındır. Aile dizisinde Hülya'ya Nur Sürer hayat veriyor. Peki ama Aile dizisindeki Hülya kaç yaşında? İşte Nur Sürer hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SHOW TV’de yayınlanan Aile dizisinin Hülya karakteri sorgulanıyor. Nur Sürer, Aile dizisi oyuncuları arasına katıldı. Aile dizisinde Hülya'yi canlandıran Nur Sürer birçok dizide rol almıştır. Peki ama Hülya kimdir? 

  Aile dizisinde Hülya kimdir?

  Nur Sürer
  HÜLYA SOYKAN (NUR SÜRER)
  Aslan’ın annesi, Soykanların kraliçe arısı. Ailesini korumaya hayatını adamış; güçlü ve gözü kara bir kadındır. Çocuklarının kendi kurallarına göre yaşamasını ister. Otoritesinin sarsılması en büyük korkusudur. Devin’in hayatlarına girmesiyle en büyük korkusunu yaşamaya başlayacaktır.

  Nur Sürer kimdir?

  Nur Sürer (21 Haziran 1954, Bursa), Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu.[

  1954 yılında Ahmet ve Rabia Sürer'in kızı olarak dünyaya geldi. Anne tarafından Arnavut, baba tarafından Dağıstan kökenlidir.

  Erden Kıral'ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde iki kez "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü kazandı. Bugüne değin kırktan fazla filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında "En İyi Yabancı Film" dalında Oskar Ödülü kazanan Umuda Yolculuk (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı.[3] Daha sonra 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evlendi. Kadın hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir. 2007'de İstanbul'da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafından gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakıldı.

  Sürer, 2007-2009 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide "Neriman Kozcuoğlu" karakterini canlandırmıştır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow