hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aldatmak Ümit kimdir? Ümit'i oynayan Cem Sürgit hangi dizilerde oynadı?

  Aldatmak Ümit kimdir Ümiti oynayan Cem Sürgit hangi dizilerde oynadı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  ATV’de yayınlanan Aldatmak dizisinde Ümit karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Cem Sürgit, Aldatmak dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Cem Sürgit kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cem Sürgit, Aldatmak dizisinin oyuncu kadrosunda Ümit karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Cem Sürgit hangi dizilerde oynadı?  

  Cem Sürgit kimdir? 

  Güzide'nin kimyager kardeşi Ümit, neşeli, esprili, hafif fırıldak, evli ve bir kız çocuk sahibidir. Küçük hesaplar peşindedir ancak bunu rahatsız edici boyutlara taşımadan yerini bilir. Güzide onun için bir abladan ziyade hep bir anne olmuştur.
   

  Mehmet Cem Sürgit, 11 Ekim 1983 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

  Eğitimine devam etme kararı alan Sürgit, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans da yapmıştır.  

  Avrupa Birliği üzerinden burs kazanan oyuncu, İngiltere’nin Liverpool kentinde yer alan The Yellow House isimli sanat kurumunda 1 yıl boyunca çalışmıştır.  

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2013 yılında kurulmuş olan ‘Hafiften Tiyatro’ isimli topluluğun kurucuları arasında yer almış, 2015 yılında da Yeni Tiyatro Dergisi Yılın Umut Veren Genç Erkek Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.  

   

  Başarılı oyuncu Show Tv ekranlarında yayınlanan ‘Alev Alev’ adlı dizide Bülent karakterine hayat vermiştir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow