hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alparslan Büyük Selçuklu Sultan Tuğrul kimdir? Tarihte Sultan Tuğrul var mı? Selçuklu döneminde Sultan Tuğrul var mı?

  Alparslan Büyük Selçuklu Sultan Tuğrul kimdir Tarihte Sultan Tuğrul var mı Selçuklu döneminde Sultan Tuğrul var mı
  expand

  Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Tuğrul dikkat çekti. Tarihte Sultan Tuğrul’un kim olduğu merak ediliyor. Tarihi diziler ve filmlerde Sultan Tuğrul ismi sıkça geçer. Peki ama Sultan Tuğrul kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sultan Tuğrul dizi ve filmler başta olmak üzere kitaplarda da yer almaktadır. Birçok kişi de Sultan Tuğrul isminin tarihteki önemini araştırıyor. Peki ama Sultan Tuğrul kimdir?  İşte Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde rol alan Barış Bağcı hakkında bilgiler...

  Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bey kimdir?

  Büyük Selçuklu Devleti'nin ilk hükümdarı olan Tuğrul Bey, aynı zamanda devletin de kurucusudur. Selçuk Bey'in torunu Tuğrul Bey'in hiç çocuğu olmamıştır. Sultanlık döneminde ülke topraklarını Anadolu'ya kadar genişletti.  Barış Bağcı kimdir?

  Barış Bağcı, 27 Mayıs 1975 yılında Karaman'da doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Trabzon Devlet Tiyatrosunda görev aldıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev aldı. 2012018 yılları arasında TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Moğol kumandanı Baycu Noyan karakterini canlandırdı. 2017-2020 yılları arasında Çember adlı polisiye dizisinde Başkomiser Barış, 20-2021 yılları arasında Masumlar Apartmanı dizisinde Cüneyt karakterlerini oynadı. Şimdilerde ise ünlü oyuncu Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Tuğrul Bey karakterini canlandırıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow