Arda Turan ve Berkay Şahin davasında Burak Yılmaz ifade verdi!

Arda Turan ve Berkay Şahin davasında Burak Yılmaz ifade verdi!

Arda Turan ve Berkay Şahin davasında Burak Yılmaz ifade verdi!

Futbolcu Arda Turan'ın, şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin’i taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, Burak Yılmaz’ın celse arasında tanık olarak ifade verdiği ortaya çıktı. Arda'nın Özlem Ada ile diyaloğuna şahit olmadığını belirten Yılmaz, “Arbede bir anda oldu. Berkay’ın burnu kanadı, dışarı çıkardım. Birisi ‘Silahımı getirin’ diye bir şey söyledi" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Arda Turan ile Berkay Şahin'in 2018 yılında yaşadıkları kavga nedeniyle karşılıklı müşteki-sanık olarak yargılandıkları davada, Turan’a 'cinsel taciz' suçundan verilen beraat kararının bozulmasının ardından yeniden yapılan yargılamanın görülmesine devam edildi. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya Arda Turan, Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin katılmadı. Duruşmada futbolcu Burak Yılmaz’ın celse arasında ifade verdiği ortaya çıktı.

Burak Yılmaz, tartışma anını görmediğini belirterek, “Mekanda eğleniyorduk. Hatırladığım kadarıyla bir arbede olayı oldu. Berkay’a yardımcı oldum, dışarı çıkardım. Mekan çok kalabalıktı. Ayrıca Arda’nın Özlem Hanım'la diyaloğuna şahit olmadım. Arda ile Berkay arasında 2-3 saniyelik bir konuşma geçti. Ancak uzak olduğum için ne konuştuklarını duymadım. Sonra bir anda arbede oldu. Berkay’ın burnu kanadı. Dışarı çıkardım. Sonra korumaları geldi. Birisi 'Silahımı getirin' diye bir şey söyledi ancak kim söyledi hatırlamıyorum. Sonra ben de Arda’yı alıp oradan çıkardım” dedi.

 Mekanın çok kalabalık ve karanlık olduğunu dile getiren Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

 Arda mekana gelince yanıma geldi. Yaklaşık 20-30 dakika sonra Berkay, Arda’nın yanına geldi ve bu arbede olayı oldu. Berkay ve Özlem Hanım dışarıdaydı, biz içerideydik. Bulunduğum yerden onları görme şansım yoktu. Arbede olayı sırasında Özlem Hanım'ın Berkay’ın yanında olup olmadığını hatırlamıyorum. Ancak Berkay’ı dışarı çıkardıktan sonra yanına geldi. Herhangi bir fiziki ve psikolojik anormallik görmedim kendisinde

Duruşmada ayrıca Berkay Şahin’in asistanı Onur Ürkmez de tanık olarak dinlendi. Olay günü gece kulübüne birlikte gittiklerini anlatan Ürkmez, “Özlem Hanım iç taraftaydı, Berkay Bey ise dışarıda arkadaşlarıyla birlikteydi. Ben de dış tarafta duruyordum. Bir ara Özlem Hanım'ın tedirgin bir şekilde Berkay Bey'in yanına geldiğini gördüm. Birbirleriyle bir şeyler konuştular. Sonra ikisi birlikte içeri girdi. Bir süre sonra Berkay Şahin’in dışarı çıktığını gördüm, bağırıyordu. Elindeki bardağı yere attı. Burnu kanıyordu. Bu sırada Özlem Hanım'ın içeride olduğunu gördüm. Hemen içeri gidip onu aldım. Özlem Hanım'ı taksiye bindirip, eve gönderdim. Sonrasında Berkay Bey'le birlikte hastaneye gittik” şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, taraf avukatlarına son beyanlarını hazırlamaları için süre vererek duruşmayı erteledi.